Uit Kennemerlamd Tien jaar kajottersbeweging in IJmuiden-oost Yisserijgolf BEVERWIJK In het gelid V IP MARTINI Alfredo Oorlogsbunker werd met handkracht verbouwd Sleepboot „Titan" uitgevaren Tentoonstelling van paddenstoelen en herfstvruchten ^HOCKEYSTICKS t DE WITTE NON De zaak- Zonnebloem <Kear K.V.P.-BESTUUR GEKOZEN SPORTAGENDA STADSSCHOUWBURG NATIONAAL DANSTHEATER VAN PAKISTAN Voor Uw verhuizing en transporten HtI cadeau voor u*ii»chtel"- Marie Streepje Anneke Half-Jetje ZATERDAG 6 OKTOBER 1956 PAGINA 10 VELSEN-IJMUIÜEN Beuken N Naar Lourdes VELSEN-NOORD Britse kolenboot heeft pech Nabij Johanna's Hof Fotografen kunnen geen tentoonstelling houden Bromfietser over de kop Veilingnotering BASKETBAL GRETHA DE BRUI7N t CASTRICUM Burgerlijke Stand MVltfFRUn HEEMSTEDE IViim ClH V A telef. 34345 met medewerking van AFROZA, een van de meest fabuleuze danseressen van deze tijd. TERMIJNBETALING OF CONTANT! Damesconfectie - Herenconfectie Kinderconfectie Complete meubileringsbedrijven Woningtextiel - Rijwielen Heren Mode-artikelen TEMPO Itozenstrnat 13 Berging voor inboedels prijs f 3.50 Een boek voor uw dochter van 8-10 jaar prijs f 2.90 89 We!*!/ T En zelfs keel goeo/l De kajottersbeweging is een na-oor- logse vorm van organisatie, die beoogt de katholieke jonge arbeider een rug gesteun te geven, opdat de overgang van 't gezin naar het het arbeidsmilieu niet voert tot geloofsafval of op zijn minst tot vervlakking. In de KAJ vindt de jonge arbeider zjjn leeftijds genoten, die met dezelfde problemen worstelen als welke hij ontmoet. En ge zamenlijk kunnen zü proberen ,,er uit te klimmen", een antwoord te vinden op de vragen, die hen van alle kanten bestormen. Het leven en werken in KAJ-verband geeft hen bovendien de gelegenheid het eigen leven te verdie pen, de blik te verruimen en steviger in de schoenen te staan. Op 14 oktober zal het 10 jaar geleden zijn, dat in IJmuiden-oost de KAJ het levenslicht aanschouwde. De plannen daartoe werden al in de bezettingsjaren gekoesterd en het waren vooral preases Drost en pater Amatus z. g., die daar mee rondliepen en die zo hier en daar al eens hadden gepolst. Totdat er dan tenslotte een vergadering van kwam. Weinig hoopgevend overigens, want de opkomst was maar matig. Men kon nu echt niet zeggen, dat uit de opkomst bleek, dat de jonge arbeider hierop had zitten wachten. En toch is doorgezet. Men zocht naar mogelijkheden tot ontspanning, culture le avonden, e. d. voor de jongemannen van 16 tot 25 jaar teneinde het contact te krijgen met degenen, die bij geen an dere organisatie aangesloten waren. En zo begonnen de ontspanningsavonden in de voorzaal van het patronaastge- bouw, met materiaal van anderen, met het probleem van rustig te zijn omdat in een andere zaal van het gebouw een voorstelling aan de gang was of een spreker poogde zijn gehoor te boeien. Uit de oudere personen, die hier lei ding gaven, zijn tenslotte de eerste be stuursleden voortgekomen. Ideaal was het niet. En dus zocht men ijverig naar een eigen onderkomen. In de tuin van het Antonius-ziekenhuis stond, onder het zand bedolven, een knots van een bunker, door de bezetter bij zijn aftocht vergeten mee te nemen. Daarop viel het oog van de KAJ. Moe der overste van het ziekenhuis verleen de alle medewerking en korte tijd la ter zag men kruiwagens af en aan gaan naar een spoor op rails, waarmee het zand van de bunker afgegraven werd en elders ter egalisatie van het omliggende terrein weer werd benut. Maar van binnen was het voorlo pig onbruikbaar. Zware betonnen mu ren moesten weggebroken worden, wilde men tot enige zaaltjes komen. Dat wegbreken vergeten de pioniers van het eerste uur nooit meer, hun hele leven niet. Bij het licht van een paar petroleumlampen hebben zij er avond aan avond gewerkt in het zweet huns aanschijns. Met zware mo kers en beitels hebben zij de muren gebeukt. Als zij moe van hun werk kwamen hadden ze thuis nauwelijks tijd om te eten: Het werk in de bun ker, soms tot na twaalven, wachtte. Tijdens een vergadering in een van de zandbakken van de speeltuin op een hete zomerdag was het alle maal zo afgesproken. En later is er wel eens hardgrondig gemopperd als het steeds maar weer dezelfden wa- Twee trawlers Soerabaja IJm. 79 en Maria van Hattum IJm. 10 drie loggers en twee en dertig kotters zorg den er vrijdag voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 4.810 kisten verse vis, 80 stijve kabeljauwen en 10.000 kilo ton gen. Er waren 515 kisten schelvis, 20 kisten wijting, 55 kisten gul en kabel jauw, 2.520 kisten verse haring, 680 kis ten makreel en 75 kisten radio. De prijzen waren vrijdag goed. Het slechte weer en de berichten over ge ringe vangsten van de schepen maakten de vraag naar verse vis groot. Haring noteerde 20,- tot 17,- en makreel 35,- tot 24,- per kist van 50 kilo. Grote schelvis deed 38,- tot 30,-, groot middel 36,- tot 29,-, klein mid del 37,- tot 28,-, pennen 36,- tot 25,- en braad 30,- tot 17,- per kist van 50 kil. Wijting deed ƒ26,-, tot 20,-, poon 30,-, haai 24,-, kleine schol III 29,- tot 22,- en schar 22,- tot 18,- per kist van 50 kilo. Grote tong noteerde 4,40 tot 4,30, groot middel 4,40 tot 3,60, klein' middel 4,- tot 3,60, tong I 3,20 tot 2,85 en tong H 2,40 tot 2,20 per kilo. Tarbot werd v.erkocht voor 2,40 tot 2,- en heilbot 3,30 per kilo. De kisten grote kabeljauw deden 92, grote witte koolvis 98,- tot 90,- per kist van 125 kilo. Kleine witte koolvis deed 40,- en kleine zwarte koolvis 30,- tot 28,- per kist van 50 kilo. De trawler Maria van Hattum IJm. 10 besomde 27.000 en de Soerabaja IJm. 79 20.000. Voor de zaterdagmarkt werden er twee trawlers verwacht. De Vikingbank IJm. 183 met 910 kisten verse vis, waarvan 400 kisten schelvis, 160 kisten kabeljau wen, gul en koolvis, 260 kisten ma kreel, 30 kisten wijting, 25 kisten ha ring, 35 kisten diversen, 60 stijve kabel jauwen en de Allan Water IJm. 24 met 900 kisten verse haring, 20 kisten diver sen en 200 kleine kistjes haring en 80 stijve kabeljauwen. Het slechte weer heeft de visserij de laatste dagen parten gespeeld. De log gers langs de kust hebben heel weinig kunnen uitrichten. Zij gaven nu dag vangsten van 30 tot 40 kilo tong en 10 tot 8 manden andere vis. Op het Zand was de visserij door het slechte weer onmogelijk. De Claesje Ro. 4(i viste zuidelijker en ving nog 140 man den kleine haring en 40 stijve kabeljau wen. Op de Vikingbank konden de sche pen eveneens weinig uitrichten als ge volg van het slechte weer. In de maanden juli, augustus en sep tember is er te ÏJmuiden dertig pro. cenl minder verse haring aangevoerd dan in dezelfde periode in 1951 het ge val was. De prijs was echter veel ho ger en steeg bijvoorbeeld in september van 25,8 cent (1955) tot 37,4 cent per kilo. In september 1955 werd 4.870.807 kilo haring aangevoerd. Deze haring bracht 1.157.473,41 op. In september van dit jaar werd 3.335.702 kilo aangevoerd. Deze haring bracht echter 1.247.614,40 op. De aanvoer over de maanden juli, augustus en september bedroeg 10.483.789 kilo. Thans: 7.133.087 kilo. Hetgeen neerkomt op ruim 67.000 kis ten haring minder of te wel 30 procent! In Duitsland werd gedurende dezelfde periode 28 procent minder dan vorig jaar agnqwnerd. ren, die kwamen beuken. Toch heb ben ze doorgezet en daarvan worden nu nog altjjd de vruchten geplukt. Er moest ook licht in worden ge bracht. Dure kabels door metersdik be ton. Niet alleen een massa werk, maar ook een bom duiten. Met een steentjes actie kwam het geld stuivertje voor stuiver binnen. En van verschillende kanten werd in natura hulp geboden. Pater Ernestus hielp met wat stoelen en tafels en een oud biljart, zodat ook het interieur gezellig gemaakt kon wor den. Na twee jaar sloven was de zaak gefikst en hadden de kajotters een u- niek eigen home. Steeds meer Jongens kwamen naar de bunker. Het meubilair was onvol doende, maar het Missiehuis in Drie huis bracht uitkomst, al maken de ka jotters zich er nu nog altjjd een beetje zorgen over, dat zj) die stoelen nooit betaald hebben. Intussen hadden ze al aan verschillende wandeltochten deel genomen. Nieuwe moeiljjkheden dreig den, als gevolg van de militaire dienst. Amper lid van de KAJ gingen zjj er een tjjd uit om het vaderland te dienen. Daarom werd een afdeling van katho liek thuisfront opgericht. Met de jon gens in dienst werd regelmatig con tact gehouden en zo bleef de band be staan. Dat er een hechte band onder de johgens is en dat zij belangstelling hebben voor wat er in hun KAJ om gaat, bljjkt o. a. ook uit de energie, waarmee zjj zich hebben ingezet om de gelden bijeen te brengen voor een reis naar Lourdes. En nu zijn opnieuw 16 jongens ijverig aan het sparen om het volgend jaar naar Rome te kunnen trekken, niet voor hun plezier, maar om de noden van de arbeidende jeugd aan de voeten van de H. Vader te leggen. Bij een terugblik denkt men ook di rect aan de St. Nicolaas-actie, waarmee de KAJ in samenwerking met de in middels verdwenen. Margaretha Sin- clairgroep startte. Hef kind, dat waar schijnlijk maar weinig van de goede Sint zou merken, toch een feest te be zorgen, dat was de opzet. Dat het een goede opzet is geweest blijkt uit het feit, dat deze actie nu door een speci aal comité uit de parochie is overge nomen. De winterprogramma's van de KAJ zjjn er op afgestemd het contact op prettige wijze te bewaren. De maande lijkse bijeenkomsten brengen telkens wat nieuws, een inleiding, waarover ge discussieerd kan worden. De belang stelling zou wel eens wat groter kun nen zijn, zoals men ook wel eens wat teleurgesteld is over het medeleven van de ouders, althans voor zover daar van iets of niets naar buiten blijkt. De kajotters hebben op districtswed strijden vaak aardige prijzen in de wacht weten te slepen. Het is leuk. Maar hoofdzaak is voor hen de inner lijke bezinning. En daarbij kijken zij niet alleen naar zichzelf. De schoolver laters-acties richten zich immers al op de jongens van rond 15 jaar, die de school gaan verlaten en in het werk milieu terecht zullen komen, zij krij gen iets mee, waar zij hun gehele le ven iets aan hebben. En het gaat niet om die paar dagen van de actie. Later wordt de draad opnieuw opgenomen, op dat de doorwerking gègarandeerd is. En zo staan de kajotters van IJmui den-oost nu voor hun 10-jarig bestaan. Zij staan ook voor hun Rome-kruis tocht, die nog zeer veel geld zal ver gen en waarvoor elke bijdrage, ook ai moet deze door het verrichten van karweitjes verdiend worden, hartelijk welkom is. Maar op zondag 14 oktober gaan zij feestvieren, 's Morgens een plechtige hoogmis, gevolgd door een ge meenschappelijk ontbijt. En 's avonds een grote feestavond in het patronaats gebouw, waar zjj niet alleen de ouders, maar ook zeer veel belangstellende pa rochianen hopen te begroeten. Zij heb ben gezorgd voor een gevarieerd en uitermate gezellig programma. Zij ho pen alleen, dat niet één stoei onbezet blijft. Dat er uit de 15 aanwezigen er zijn 250 leden, nog een bestuur is tot stand gekomen, is wel een bijzonder feit uit de K.V.P.-Iedenvergadering die gisteravond in het Jozefhuis is gehou den. De gehele avond stond in het teken van de verkiezingen. Het ledental is in de tijd van de ver kiezingsstrijd belangrijk toegenomen. In het verslag van de secretaris, die verhinderd was, werden in hoofdzaak de voornaamste dingen uit de lande lijke verkiezingsstrijd aangehaald. Ook de propagandaavond met allerlei pro minente figuren uit de hoge K.V.P.- kringen, zoals minister Witte en de par tijvoorzitter is een volledig succes ge worden. Bij dit verslag was een brief van het hoofdbestuur, ondertekend door mr. van Doorn, die dank zegde voor het prachtige resultaat van de afde ling met de bliksemactie. Ook enige punten, de verkiezing betreffende, die door de Pv.d.A. verkeerd waren voor gesteld, werden rechtgezet. Het financieel jaarverslag gaf een totaal aan inkomsten 518,50; daar te genover stonden uitgaven tot een to taal van 473,50. Dus een saldo van 44,60. Bij de bestuursverkiezing wa ren alle oude bestuursleden herkiesbaar uitgezonderd de heer Th. Vergauw. De heer Vink, die zijn plaats liever af stond aan een jongere, maar zich toch herkiesbaar stelde, werd bij de ver kiezing ook niet meer herkozen. Het bestuur werd uitgebreid met 2 per sonen. Voor het eerst heeft dit jaar een vrouw zitting in het bestuur dat er nu als volgt uit ziet: mevr. van der Molen, de heren Derriks, die na stemming als voorzitter werd herkozen, Strengers. v. d..Linden, J. Schrama, A. Verhoeven en C. Egman. De aftredende heren Ver gauw en Vink, die hun sporen in de K.V.P. wel hebben verdiend, werden door de voorzitter nog met veel dank overladen, waarbij de voorzitter hoop te dat zij toch hun steun als propa gandist zouden blijven geven. Vervolgens werden de heren propa gandisten in het zonnetje gezet en kre gen een presentje aangeboden. Nadat ook nog de afgevaardigden voor de Centrale van de gemeente en de partij kringen waren gekozen, kwam de rond vraag. Advertentie Om kwart voor zes vrijdagmiddag meldde het Britse kuststation Humber Radio een bericht opgevangen te heb ben van de Britse kolenboot Corferry, groot 1740 ton, dat het in de buurt van het lichtschip Haisse Borrough met ma- chineschade te kaïnpen had en sleep- boot-assistentie nodig had. De positie van het schip was ongeveer 100 mijl west-noord-west van ÏJmuiden. Om zes uur is uit ÏJmuiden de sleepboot Titan van Bureau Wijsmuller uitgevaren. Het is waarschijnlijk, dat de Titan zal trach ten de kolenboot naar een Britse haven te slepen. Even over half tien meldde hetzelfde kuststation, dat door een Britse treiler op 54.20 graden noorderbreedte en 3.40 graden oosterlengte, een positie onge veer 90 mijl noord-noord-west van Den Helder en bij de vissers bekend als Puzzle-hole, een aantal vuurpijlen van verschillende kleur, maar meest wit, waargenomen te hebben. Een Noors Vele verenigingen en organisaties hebben zich tot taak gesteld het aan kweken van liefde voor de natuur ten einde de mensen zich meer bewust te doen maken van de schoonheid van flora en fauna. Ook het PWN van Noord-Holland draagt zijn steentje aan het bereiken van dit doel bij en wel o.a. door het gratis beschikbaar stellen van geleide aan groepen personen die de provin ciale duinterreinen waarover het PWN het beheer heeft bezoeken. Deze duinterreinen, die een oppervlakte hebben van ongeveer 5000 ha, strekken zich vrijwel aaneengesloten uit van Wijk aan Zee tot Bergen en zijn toe gankelijk voor een ieder die een toe gangskaart heeft. Verder verleent het PWN medewer king aan het verbreiden van de natuur beschermingsgedachte door het aanleg gen van duindiorama's op door anderen georganiseerde exposities en zo nodig door het beschikbaar stellen van de eigen verzamelingen op natuurhisto risch en oudheidkundig gebied. Thans zal het PWN zelf een kleine expositie houden die zal zijn gewijd aan paddenstoelen en herfstvruchten. Deze tentoonstelling zal worden on dergebracht In een grote linnen tent. die is opgesteld nabij het theehuis „Johanna's Hof" aan de Zeeweg te Bakkun). Zij zal kunnen worden bezich tigd op 13, 14 en 15 oktober a.s. De toe gang is gratis. In de elders in dit blad voorkomende advertentie zijn o.a. de uren genoemd waarop de tentoonstelling is geopend. In het gebouw aan de Schans zijn vrijdag de leden der Beverwijksche Amateur Fotografenvereniging bijeenge komen voor het houden van besprekin gen voor het komende winterseizoen. Voor de besprekingen begonnen heeft de voorzitter de heer G. Broertjes met schip meldde even later de lichten ook gezien te hebben. Boven dit schip cir kelde een vliegtuig en aan boord van de Noor had men de indruk, dat de vliegtuigbemanning het schip in een bepaalde koers wilde loodsen. Vermoedelijk door het blokkeren van het voorwiel is donderdagmiddag in de nabijheid van het Marktplein de brom fietser S. uit ÏJmuiden over de kop ge slagen. Hij kreeg een hersenschudding en een hoofdwond. De ongevallendienst heeft de man, na onderzoek door een arts, naar zjjn woning vervoerd. een enkel woord de heer Th. M. Blik slager herdacht, een actief lid dat de vereniging door de dood ontvallen is. Het is de vereniging nog steeds niet mogelijk, wegens het ontbreken van een geschikt lokaal, een tentoon stelling te houden. Wat het programma voor de komende wintermaanden betreft, zullen o.a. weer de gebruikelijke werkavonden worden gehouden. Daarnaast streeft men er naar om zo veel mogelijk iedere maand één lezing te houden. Te beginnen met vrijdag 26 oktober dan komen de heer en mevr. Tol met een serie kleuren dia's uit Indië. In november komt op twee avonden de heer Hensen spreken over het broom-verf-procédé. 18 januari komt de heer van Dijk uit Amsterdam met vogel-fotografie. In februari komt de heer Vegel een de monstratie-avond verzorgen. In april is het de heer van Zanten, voorzitter der Haagse amateur fotografen vereni ging, die met fotomateriaal komt. De Agfa-fabrieken verzorgen een demon stratie-avond. Er werd verder nog van gedachten gewisseld over de onderlinge wedstrij den waarvoor de jury werd aangevuld met de heren Montje en Beien. In de redactiecommissie voor het vereni gingsorgaan kregen zitting mevr. Blauw en de heren G. Terpstra en J. van Zwieten. Tot besluit van deze avond werd een serie kleuren dia's uit Amerika be zichtigd. BEVERWIJK, 5 oktober. Andijvie ƒ0.110.21, sla ƒ0.040.12, spinazie 0.170.50, postelein 0.18—0.40, bos- peen 0.230.42, waspeen 0.230.42 bloemkool 0.180.66, sperziebonen ƒ0.661.39. snijbonen ƒ0.371.37, pronk- bonen 0.240.58, tomaten 0.200.45, komkommer 0.12—0.35, prei 0.11— 0.22, groenekool 0.120.22, rodekool ƒ0.100.20, druiven ƒ11.40, appels ƒ0.120.35. soepgroenten ƒ0.09—0.15, spruiten ƒ0.420.66. De eerste duels in de districts eerste klasse van de basketbalcompetitie zijn gestreden. Bij de heren was vooral de start van het Antilopen herenteam ver rassend, want tegen stadgenoot The Black Pirates behaalde het een grote overwinning. (50-29). Vooral Swierstra (ex. P.W., A'dam) en Rob Bodegom waren bijzonder pro- duktief. In het begin zag het er overi gens niet naar uit, dat de Pirates een gevoelige nederlaag zouden lijden. An tilopen herstelde zich pas na de rust, die met een 21-19 voorsprong van de thuisclub werd afgesloten. Hierna leg den de gastheren door snelle aanvallen volkomen hun wil op aan de Pirates, wat dan ook in doelpunten tot uiting kwam. Bij de dames eindigde de strijd tus sen de oude concurrenten White Stars en H.O.C. in een 34-19 zege voor H.O.C. De uitslagen waren: Dames: Rapiditas '31-The Typhoons 7-29; The Typhoons 3-R.C.H. 9-26; H.O.C.-The White Stars 34-19. Heren: Antilopen-Black Pirates 50-29; The Typhoons 2-Antilopen 2 34-25. De opstellingen van de voetbalelftal len uit Haarlem en omgeving, die mor gen competitiewedstrijden spelen, lui den: EDO: Koelemey; Boekelaar en Ver voort; Snijders, Berends en Patterson; Duivenvoorden, Leonhardt, R. Peters, Samson en Plaizier. Haarlem: Snijders; Oepkes en Laan; Tielrooy, De Voogd en Boon; Doets, Kamperveen, Flens, Vreeken en Groe- neveld. V.S.V.: Geerlofs; Schoon en Been tjes; Pietersen, Spaans en Van Deursen; Sijbers, Planken, Den Oude, Belfroid en De Graaf. E.D.O.: Koelemey; Berends en Ver voort; Petterson, Warmerdam en Snij ders; Plaizier, Spiers, Duivenvoorde, R. Peters en A. Peters. Stormvogels: De Graaf; Freriks en Post; Jansen sr., Snoeks sr. en Tol; Jan sen jr., De Boer, Groot, Snoeks jr. en Bartels. R.C.H.: Van der Voort; Schoonenberg en Van de Brink; Kruyer, De Vos en Hoogedoorn; Van der Klugt, Bies- brouck, Van Braam, Honout en Ruis. D.E.M.: Aardenburg; Spanjaard en Scheerman; Starmans, Bakker en Go- derie; Van Someren, Burger, Jansen, De Vries en Appel. H.B.C.Willemse; Goossens en Van de Horst; Booms, Kors en Hilhorst; Veen, Smit, Neeskens, De Reus en Roe ien. Beverwijk: Raap; Bruinenberg en Lorjé; Wolterman, J. Minneboo en Van de Pas; Springer, Gerrits, Van de Schaaf, Van Beelen en Van de Ploeg. ZandvoortmeeuwenKeur; A. Stok man en Zwemmer; C. Stokman, B. Wa ter en Kerkman; Castien, Koning, S. Water, Visser en Koper. V.V.B.: Nieuwenhuys, Bruinzeel en Kil; Luitjes, Both en Kersbergen; Spein- voort, Kooimans, Verswijveren, Van de Linde en Luntz. Schoten: Kessens; Van den Mark en Hogendijk; Dinkelberg, Veen en Blankenstein; v. Woning, Van Oosten, Geurts, Pelser en Van Maren. H.F.C.: Van der Lee; Dekker en Wijkhuizen; H. Winter, Molijn en Van dr Maesn; Jansen, Bouwman, Moolenaar, De Nijs en Domhoff. De Kennemers: Tyms; Lejeune en Van der Sluis; Luyt, Brethouwer en Horeman; Droog, F. Mosk, Van Soest, Schaap en J. Mosk. Vitesse: K. Zonneveld; Lute en Tol; Groot, J. Borst en Res; De Zeeuw, H. Zonneveld, Eickhoff, H. Borst en Duin. A.D.O.: Burger; De Graaf en A. van Tunen; Van de Kolk, A. Dam en Wei- boren; G. van Tunen, T. Dam, Groot, N. van Tunen en De Wit. Wijk aan Zee: Blok; Schellevis en De Boer; Burger, Dirks en Snijders; Sey- sener, T. van der Mey, Scholte, De Win ter en G. van der Mey. V.V.S.B.: Rooyakkers; Nulkes en Pa ridon; Van Duin, Van der Togt en Dijkstra; Lieshout, Koomen, Neder- stigt, Marijnen en Van der Voort. Lisse: Baak; Arrichart en Van der Zwet; Van Diest, Van de Poel en Was senaar; Boon, Kastien, Van Kesteren, Bon en Van der Voort. N.A.S.: A. Blommesteijn; Fijen en C. van Rooyen; Bürmann, Kreike en W G. van Rooyen; Zegers, F. Blomme- Advertentie AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA ■4 STAR of PAKISTAN f 21.75 •4 en diverse andere merken v.a. 6.75 M Canvas HOCKEYSCHOENEN 1345 ^SPORTMAGAZIJN •4 Twijnderslaan 7, Haarlem, Tel. 15116 100 SERVICE! steijn, Schouten, H. van Rooyen en Lim burg. Goel Wit: Hoenderdos; W. Heeremans en P. Heeremans; Van Lent, Kroon en Hollander; Huibregsen, N.N., Van Ber- kel, N.N. en Bosman. Onze Gezellen: Borger; R. van der Putten en C. Koedijk; H. Koedijk, Va der en Evers; J. Wagemaker, J. P. Wa- gemaker, T. van der Putten, Mathot en Van Wees. Foreholte: Van Schouten; Allard en Van Schie; Marijnen, P. van Wou en Ottenheim; Bel, J. van Wou, Uljee, Van Dijk en Werkhoven. Teylingen: Gielen; Van Hagen en Hooymans; Scholtes, Zoet en Meeuwisse; A. Boekei, Van Neygaarde, Van Elk, F. Boekei en Waasdorp. Warmunda: Terbeek; Vaas en J. van Winsen; Van Dam, F. van Winsen en H. van Zeggelen; Vikking, Veltenaar, A. van Winsen, M. van Zeggelen en Ver geer. D.O.S.R.: Oomen; A. van der Tang en W. van der Tang; Zaal, Akkerboom en Kerkvliet; H. van Amsterdam, Van Klink, J. van der Tang, P. van Amster dam en W. Olyerhoek. S.J.C.: Lincel; Turk en Koelewijn; De Haas, Van de Zalm en Kret; Van de Berg, Groenewoud, Alkemade, Vink en Ruygrok. Haarlem: HaarlemVSV, EHS Kinheim, Onze GezellenAGS, Geel Wit—DIO. Heemstede: RCHFortuna (VI.). Halfweg: HalfwegASV. Hoofddorp: ETODe Meer. Lisse: LisseGDA. Noordwijkerhout: VVSBRoden burg. Voorhout: ForeholteDOSR. Warmond: WarmundaSJC. Santpoort: TerrasvogelsQSC. Velsen: StormvogelsSHS, Water looBloemendaal. Beverwijk: BeverwijkZandvoort meeuwen, VVB-West-Frisia. Wijk aan Zee: Wijk aan ZeeIW. Heemskerk: ADOAlc. Victrix. Castricum: CSVAlw. Forward. GEBOREN: A. G. Schenk-Noord- hoek, z.; M. Druijven-Hooij, d. GETROUWD: G. H. W. de Boer en M. Bult. OVERLEDEN: A. de Graaf, 84 jr., vr.; P. v. Os, 81 jr., m. DINSDAG 9 OKTOBER 8.15 „DE SCHOUWSPELERS" met Plaatsbespreken dagelijks 103, zaterdag zondag de gehele dag. WOENSDAG 10 OKTOBER - AANVANG 8.15 Prijzen: voor leden H.K.G., Soc. Teisterbant, Kunst zij ons Doel, Haerl. Stud. Gildt en V.U. 4—, 3.25, 2.50, 2.1.50 (alles inb.), niet-leden 5.50—2.25 (alles inbegr.). Plaatsbespreken van maandag 8 okt. af aan Stads schouwburg (103), ook telef. na 12 uur; 10189. ERVAREN KOOPMAN met 20-jarige ervaring in het afbetaJingsbedrijf, in bezit van de navolgende Ministeriële VERGUNNINGEN inzake vakbe kwaamheid en handelskennis: ZOEKT POSITIE bij bestaande firma: Steller dezes is ook genegen tot oprichting van nieuw bedrijf over te gaan, mits voorlopig voldoende contanten gefourneerd kunnen worden. Uitvoerige aanbiedingen worden gaarne ingewacht onder no. 62611. Telefoon 20020 - 12525 Transporten worden onder volle garantie uitgevoerd. Een ontzettend leuk boek voor de leeftijd van 10-15 jaar, door M. ClarenbeekVan Klaveren In de boekhandel verkrijgbaar N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNKSTAD HAARLEM. Verdorie e mensen:. Er het nat iets pjn uw hoed Sfjjt U mij toe Eert stuk hechtpleister Men yrjjgt zich jf, hoe komt zo'n ding d*urniet Het plakt, koor! PotverpoHepap O? ,e inde lijk weg hech tpleis tertje dooi Herge copyright Casterman «IKI.'-Uv u, ufxi/i'Uitt éi/% iltvt M» KAWtMU 04 .A» Copyright P. I. B Box 6 Copcnhogen MOCO Copyright

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 10