en nog steeds. De basisschool staat onder de bekwame leiding van de heer A.G. Frielink. Het zijn graag bezochte scholen, waar de ouders met plezier hun kinderen plaatsen. De zusters hebben zich in de loop van de tijd uit de school teruggetrokken bij.gebrek aan krachten voor het speciale, sociale werk van de Congregatie. Ook het internaat voor schoolgaande meisjes is in 1968 om dezelfde reden opgeheven. BLOEMENDAAL In Nederland heeft het werk van de Goede Herder de vorm van observatie (Bloemendaal)begeleiding van moeilijk opvoedbare meisjes (Almelo) en van studerende en werkende jeugd (Velp). Er zijn internationaal 500 vestigingen. Om bij Bloemendaal te blijven: Huize Euphrasia Voor de oudere zusters, die in het verleden haar krachten gaven aan het werk van de Goede Herder, is er een bejaardentehuis aan de Dennenweg 8, dat de naam draagt van "Euphrasia". Oud-pupillen van de verschillende huizen komen graag - ook met man en kin deren - om de zusters, die haar in haar jeugd begeleid hebben, te bezoeken, en te vertellen, hoe het ze nu gaat; soms ook om problemen te bespreken. De meesten verzekeren haar, dat het verblijf in de Goede Herder haar mooiste tijd is geweest, waarop ze nog altijd met dankbaarheid terug zien. Observatiehuis Na observatie en een diepgaand psychologisch onderzoek, worden de meisjes geplaatst in een haar passende omgeving, waar ze verdere opleiding ontvangen. Veel goede resultaten zijn geboekt in de 50 jaren, dat dit huis aan de Krom- melaan - sinds enkele jaren "de Kromming" geheten - bestaat. In 1970 werd deze instelling met twee vleugels uitgebreid en het werk staat nu aan het be gin van een totaal vernieuwde structurering. St. Jozef-internaat Omdat er in het verleden in onze verschillende huizen meisjes waren die de zusters bij het werk hebben willen helpen of die wegens andere omstandigheden graag wilden blijven, zijn er momenteel ouderen, die in het voormalige inter naat aan de Dennenweg 6 wonen. Ook in ons huis te Someren is dit het geval. Huize Pelletier Rest nog te melden, dat er naast het observatiehuis sinds kort een kleine groep zusters woont; zij doen sociaal werk in verschillende vormen. Contacthuis Het bestuur van de Goede Herder-huizen in Nederland woont gedeeltelijk aan de Krullenlaan 15. Het is het contacthuis voor ons land. Vaak ook verblijven er zusters van de Congregatie uit andere landen en werelddelen.

Ons Bloemendaal | 1977 | | pagina 23