PARTICULIERE WONINGVERBETERING schuil in koude winterbossenlangzaam uitwijkend in de richting van de verre zee, tot hij onder de muren van Haarlem kwam, waar hij zich veilig kon weten. In de duinen bij Overveen, toen nog Tetterode genaamd zocht hij zich een eenzaam, verscholen plek en bouwde daar een kleine hut van boomstammen en ruwe planken met een dak van riet en mos. Op de helling naast de simpele woning plaatste hij een houten kruis met een brede zodenbank ervoor, die tot kniel- en zitplaats diende. Als hij bad waren de dieren des velds om hem heen en, als zij, leefde hij van de vruchten en wortelen, die God doet groeien. Kinderen zijn tot hem gekomen en hebben zijn woorden gehoord, sterke ridders hebben aan zijn voeten gezeten, sprekend over de plichten, die het leven hun oplegde. De roep van heilige wijsheid verspreidde zich door het land, maar hoogmoed, die het gevolg is van roem, kende hij nu niet meer. Op hoge leeftijd is hij gestorven, alleen, maar in vrede met zijn Schepper, die hij in de Schepping hervonden had. In het december-nummer van "Ons Bloemendaal" werden beschreven de 40- procent-subsidieregeling voor woningverbetering, de vaste bedragen voor op zichzelf staande voorzieningen, voor centrale verwarming en voor bepaalde vormen van warmte-isolatie. De subsidie kan slechts schriftelijk worden aangevraagd en vóór men de werkzaamheden laat uitvoeren. Omdat men wordt verzocht hierbij de kos ten op te geven, is het noodzakelijk om tevoren bij de loodgieter, aan nemer etc. prijsopgave te vragen. Ook voor zaken- en bedrijfspanden, die ten dele woonhuis zijn, gelden deze subsidie-mogelijkheden, voor zover dit de woongelegenheid betreft. 19

Ons Bloemendaal | 1978 | | pagina 19