Wij hebben ons ingezet voor het uitbrengen van deze nota» omdat voorkomen moet worden dat een zovel voor rekreatie als natuurbehoud zo waardevol natuurgebied onnodig zou worden aangetast. Tijdens het opstellen van deze nota werd door het ministerie van CRM het ini tiatief genomen tot het vervaardigen van een Milieu-Effekten Rapport over deze infiltratieplannen. Dit M.E.R. zal globaal hetzelfde terrein bestrijken als de inhoud van deze no ta. Ir» C.A.Drijver Publikaties* Werkgroep Duinbehoud Zuid-Kennemerland juni 1979 Infiltratie bedreigt duingebied Zuid-Kennemerland 3.50 Verkrijgbaar bij de Vogelwerkgroep Haarlem, Lage Duin 12, Bennebroek. Avifauna van het duingebied tussen Zandvoort en IJmuiden» rapport Vogelwerkgroep Haarlem (8979) B^E^^A^_ZOA^_NIITC_IEpEREEN_HET_KENT Voortreffelijke reproducties» 121 in getal, illustreren een route van Duinlust park» via Bloemendaal» Overveen en Aerdenhout naar Vogelenzang. De keuze is voornamelijk gevallen op beelden uit het einde van de vorige en de eerste helft van deze eeuw. Een heel mooie foto van sleeën op de Hoge Duin en Daalseweg uit januari 1958 en van de boerderij aan de Viersprong in Aerdenhout» gefotografeerd in 1941» vormen voorbeelden van afbeeldingen uit meer recente tijd. Van alles is er fee ziens landschappen» buitenplaatsen» straatbeelden» de tram van Haarlem naar Zandvoort» bij de Mr. Enschedéweg, de opening van de Zeeweg op 25 juni 1921. Een plattegrond geeft de locaties aan» waar de foto's gemaakt werden. De samen stelling door de kortelings overleden oud-gemeentesecretaris» de heer G. van Eek, deed een harmonisch uitgevoerd boek ontstaan van beeld en tekst. Uitgegeven doors boekhandel J.M. de Wit» Bloemendaal. Afmetingen 16 bij 22 cm. Prijs 19,50. GRENSPALEN IN NEDERLAND DOOR T. BROUWER Op de hoek van de Zandvoortseweg en de Grenslaan ziet men een paal met de let ters B en Z» daterend van kort na 1816, toen uit de ambachten Tetrode en Voge lenzang de gemeente Bloemendaal werd gevormd. Eén van de twee grensstenen, die vroeger in het weiland aan de Munterslaan in Aerdenhout stonden - toen daar nog een weg doorheen liep staat nu aan de par keerplaats van het raadhuis in Bloemendaal. Aan de Leyweg II in Vogelenzang liet

Ons Bloemendaal | 1979 | | pagina 18