KORTE NOTITIES Johan van Romswinckel bij zijn landgoed Leyduin meer dan twee eeuwen geleden een aantal grenspalen plaatsenwaarin zijn naam gehakt is» Deze en vele andere grensstenen, hier en elders, zijn besproken in "Grenspalen in Nederland". Wie meer wil weten over dit onderwerp, de grens- en stoepstenen - ter afscheiding van particuliere woningen vindt hier veel lezenswaardigs over in het geïllustreerde boekje van T. Brouwer. Na lezing ervan zal men vermoedelijk de palen en stenen met nog meer interesse bekijken en nog meer details opmerken, zoals de wapenschilden, huismerken en de initialen der namen van landgoederen. Verder worden de grenzen van Nederland be sproken, terwijl er ook hoofdstukken zijn gewijd aan, onder andere, de grenzen van provincies, gemeenten, waterschappen, aan visserij- en veerrechtgrenzen en jacht gebieden. De historische achtergronden worden eveneens gereleveerd. Het register telt 500 namen van plaatsen waarover iets wordt vermeld. Een boek derhalve ook om mee te nemen op vacantie in Nederland. Een beknopte literatuur opgave verwijst naar de bronnen, die de geïnteresseerde lezer tot uitgebreider oriëntatie kunnen dienen. 136 blz., formaat 20,5 bij 17 cm. Prijs 32,50. Uitgeverijs De Walburg Pers, Zutphen. ZANDVOORT FOLKLORISTISCHE DANSGROEPEN DE WURF In Zandvoort zal op 21 juli een grootse opvoering, waaraan 100 personen uit vele plaatsen in regionale klederdracht meewerken, worden gegeven. De manifestatie, die voor de geïnteresseerde zeker de moeite waard belooft te worden, begint om acht uur 's avonds. Parkeergelegenheid (zeker) Parkeerterrein bij het Postkantoor en vellicht ook op het parkeerterrein Swaluëstraat (bij het Gasthuisplein). Twee dagen eerder, op 19 juli, wordt er, ook op dit plein, onder auspiciën der VW, een braderie georganiseerd; van 12-6 uur is er een doorlopende vismaaltijd, met verschillende optredens van de Zandvoortse folkloristische groep DE WURF. 19

Ons Bloemendaal | 1979 | | pagina 19