radig. De snelle voortgang van de sanering van het oude dorpsdeel van Kat wijk aan Zee (voor zover overgebleven van de afbraak in de bezettingstijd, toen 600 huizen werden gesloopt...) deed het bestuur van het genootschap ertoe besluiten om een Katwijkse amateur-filmer opdracht te geven tot het met steun van vele vrijwilligers maken van een rolprent, met o.a. verdwij nende buurtjes als achtergrond. Onderdelen van die film Herleefd Verleden" waren o.a. een kerkgang in klederdracht, het nettenboeten, een visafslag op Naast de nieuwe kerk staat de vroegere pastorie (anno 1862), die voorlopig het museum van het genootschap Oud Katwijk is. het strand en een groots opgezet Oranjefeest in oude stijl. Die evenement gaf de stoot tot het oprichten van een klederdrachtgroep, die reeds in 1970 een show kon geven en sindsdien dank zij schenkingen en aankopen een zeer waardevolle collectie beheert en tijdelijk ook wel toont, o.a. in het Natio naal Museum voor de Zeevisserij te Vlaardingen, een intensief contaktadres. Ook wat betreft andere, voor de historie en de volkskunde belangrijke zaken groeide de verzameling van het genootschap voortdurend, zodat een groot ge brek aan bergruimte zich deed gevoelen. Het was daarom bijzonder verheugend, dat het gemeentebestuur na verwerving van een voormalige pastorie (Voorstraat 81 te Katwijk aan Zee) deze als werk-en expositieruimte ter beschikking stel de. En nu, na 6jaar, is het gebouw al weer zo veel te klein, dat een deel der verzameling -speciaal schilderijen- is opgeborgen in een grote kluis in het raadhuis. In 1973 werd in samenwerking met de Ned. Ver. van Modelbouwers een set modelbouwtekeningen voor een bomschuit (het historisch zo sterk aan de kust gebonden vissersvaartuig, tot in de Eerste Wereldoorlog in gebruik) ontwikkeld, wat aanleiding was tot het oprichten van een eigen groep model-

Ons Bloemendaal | 1979 | | pagina 22