SUBSIDIES bouwers» die nog steeds zeer actief zijn en o.a. een schuit op de schaal 1 10 vervaardigden (zie foto) In dat jaar verscheen ook het tweede» door Oud Katwijk uitgegeven boek Katwijkse Knip-sels (eveneens een woordspeling» want knip is een soort janhagel, dat door de zeelui in hun kist werd meegenomen), nu in een oplage van 5.000, waarvan nog een beperkte voorraad is. Nadien is het ge nootschap, dat in het winterseizoen drie bijeenkomsten belegt, verder uit gegroeid en heeft het terrein van haar activiteit verbreed» o.m. door het ontwikkelen en uitdragen van een eigen visie op het stedebouwkundige beeld van de oude dorpskernen. Voor deze materie werd dankbaar gebruik gemaakt van de ervaring van zusterverenigingen, waartoe ook de Stichting Ons Bloemendaal behoort. Het was mij daarom een groot genoegen U iets over ons genootschap te mogen vertellen. Ing. J.P. van Brake1 voorz. Genootschap Oud Katwijk [ERING ONDERHOUD BOSTUINEN Sinds 1 januari 1977 is een bos- en natuurbijdrageregeling van kracht, velke\ de onderhoudswerkzaamheden van bos-en natuurterreinen subsidieert. Deze rege^ ling houdt onder andere het volgende ins - De terreinen moeten buiten de bebouwde kom gelegen zijn. - De terreinen dienen opengesteld te worden. De regeling geldt alleen voor terreinen met een minimum oppervlakte van 5 ha. In uitzonderlijke gevallen kan een minimum oppervlakte van I ha. worden toe gelaten. Wat betreft de belastingsfaciliteiten bestaat er ook een mogelijkheid om hier in tegemoet te komen. Het terrein dient dan onder de Natuurschoonwet 1928 ge rangschikt te worden. Enkele van de normen waaraan voldaan moet worden zijn dat de minimum oppervlakte hiervoor 5 ha. bedraagt en het terrein opengesteld moet worden. Slechts binnen het bovenstaande kader kan het Staatsbosbeheer particulierery Nken helpende hand bieden bij het onderhoud van hun terreinen. SUBSIDIE VOOR WONINGEN Er is 46.500.000.- uitgetrokken voor de aanpassingen van woningen voor ge handicapten, invaliden, bejaarden, die slecht ter been zijn geworden etc. Dit betreft subsidies voor dingen zoals de aanbouw van slaapkamers op de be gane grond, veranderingen in badkamer of douche, in keuken of slaapkamer etc., het verwijderen van de drempels en veel meer. Kosten tussen 250»- en 6000,- kunnen meteen vergoed worden» hogere bedra gen over een langere termijn. Voor men de veranderingen laat aanbrengen, moet men een aanvraag indienen voor de goedkeuring der plannen. In geval van twijfels of verschil van inzicht is de instantie die hierover gaat Centrale overleggroep Gehandicapten» Directie Volkshuisvesting, Boerhavelaan 5, Zoetermeer De regeling heeft een terugwerkende kracht tot 1 October 1976.

Ons Bloemendaal | 1979 | | pagina 23