Jaarvergadering Verslag van de jaarvergadering van Ons Bloemendaal gehouden op zaterdag 7 april 979 op het landgoed Elswout. De voorzitter van de Stichting, de Heer L. Bienfait, wees ia zijn openings woord op de doelstelling van de stichtings kennis verbreiden over en bewaren van het erfgoed van de historie, cultuur en natuur® Daartoe behoort ons streven naar inspraak in de welstandscommissie der ge meente, ons signaleren en evalueren van bouw en kapplannen en andere veran deringsplannen. Van belang daarbij is, dat we in het oog houden wat van wer kelijke waarde is. Met genoegen memoreerde de voorzitter het feit, dat het gemeentebestuur positief staat t.o.v. ons streven. Dit komt tot uiting ineen subsidie van 1,- per donateur (een stimulans om zo veel mogelijk donateurs te werven!), de toezegging om in het gemeente.Contact- blad over een halve pagina te mogen beschikken en o® eenmaal per jaar gedu rende drie weken de gemeentelijke tentoonstellingsruimte onder het gemeente huis te gebruiken. Wij beseffen dat 11 Ons Bloemendaal nog meer zou kunnen doen, maar bij de nog beperkte man/vrouw-kracht kan het beter zijn weloverwogen een klein aan tal activiteiten tot een goed einde te brengen, dan veel op te zetten dat niet afkomt. Bij de behandeling van het jaarverslag bleek, dat vooral bomen en woonhuis monumenten in de belangstelling staan. De Heer Zeegers vond, dat de bomen nog veel te weinig zorg krijgen van de gemeente en vroeg zich af hoe het met de financiële verantwoording van de opbrengst van al dat gekapte hout staat. Van diverse kanten werd hem verze kerd, dat tegenwoordig de loonkosten lang niet opwegen tegen de opbrengst. Met de Heer Zeegers zijn we het eens, dat een bejaarde boom niet alleen moet worden afgeschreven omdat hij oud is. immers een specifieke eigenschap van bomen is, dat zij zich in tegenstelling tot mensen, steeds weer verjongen. Wij vinden niet dat zieke en oude bomen maar direct gerooid moeten worden en dringen er bij Publieke Werken dan ook op aan, ons bomenbezit optimaal te ver zorgen. De Kleine Bekslaan in Vogelenzang is geheel gerooid en met zeer jonge boompjes weer ingeplant zonder dat iemand daar enige invloed op uit kon oefenen. Dit gebeurde onder auspiciën van Staatsbosbeheer, dat voor commentaar niet bereik baar was. Jammer is het dat ambtelijke instanties zo bang zijn voor de mening van belangstellenden Dit bevordert bepaald niet een goede communicatie Bij de voorpagina: het gerestaureerde en goed onderhouden Sparrenheuvel aan de BloemendaaXseweg 139, in gebruik voor verscheiden kantoren. Het doel van de Stichting la het bevorderen van de belangstelling en waardering voor en het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur ln Bloemendaal, Aerdenhout Vogelenzang en overige delen van het grondgebied binnen de gemeentegrenzen van Bloemendaal.

Ons Bloemendaal | 1979 | | pagina 2