10 Het bestuur organiseerde voor donateurs een tweetal excursies De eerste op 28 juli 1979 naar de tuinen van het Huis te Manpad. De donateurs genoten van de bloemenpracht in het welverzorgde park. De belangstelling voor deze excursie was zo groot, dat deze begin oktober nog eens herhaald werd orn hen die eind juli teleurgesteld moesten worden alsnog in de gelegenheid te stellen het landgoed te bekijken. Op 21 augustus waren we te gast bij makelaar Swen, die kantoor houdt in 'Sparrenheuvel' aan de Bloemendaalseweg in Bloemendaal. De heer Swen is met veel liefde bezig de vroegere buitenplaats te restaureren. Daarbij probeert hij de eisen van modern comfort en efficiency en de oor spronkelijke sfeer van het gebouw met elkaar te ver zoenen. Op 1 september 1979 waren we voor de derde maal verte genwoordigd op de Bloemendaalse Jaarmarkt met een dia show. Voor de tweede keer werkten wij samen met het Comité "Bloemendaal helpt Bloemendhal"Voor de show hadden we de beschikking over het centraal in de dorps straat gelegen pand van PEN-Meters. We zijn de PEN- direktie bijzonder dankbaar voor het belangeloos ter beschikking stellen van de ruimte. Het programma van dit jaar was gewijd aan "Bomen"; hoe zij groeien, waarom zij van belang zijn, wat hen be dreigt. De dia's waren alle door één van ons in Bloemen daal opgenomen, zodat ze ook "herkenbaar" waren. Onge veer 250 mensen bekeken het programma geheel of gedeel telijk. Deze vorm van voorlichting en propaganda leverde een vijftal nieuwe donateurs op. Wanneer we het betrekkelijk kleine aantal mensen, dat naar een dergelijk programma komt kijken - het was heerlijk weer, dit lokte nu niet direct tot binnengaan van een verduisterde ruimte - en het nog geringere aantal nieuwe donateurs plaatsen tegenover de geweldige hoeveelheid werk, die aan de voorbereiding van een dergelijk programma besteed moet worden, lijkt de vraag gewettigd of we in de toekomst op deze manier door moeten gaan.

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 11