11 De Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland heeft het voornemen begin 1981 een tentoonstelling in te rich ten over herbergen en kroegen in Kennemerland Het is de bedoeling, dat er op den duur een regionaal museum komt, dat de geschiedenis van onze streek volgens moderne museuminzichten toont. Het Frans Halsmuseum be zit wel een historische collectie, doch beperkt zich wat de geschiedenis betreft tot het houden van tijdelijke historische tentoonstellingen in de Vleeshal. Het Frans Halsmuseum legt zich vooral toe op de kunst. De histori sche collectie echter zal tesamen met de objecten die het Historisch Museum reeds bezit, de basis vormen voor het toekomstige Historische Museum Zuid-Kennemerland. De verwezenlijking van dit plan wat betreft huisvesting en personeel lijkt in de nabije toekomst niet waar schijnlijk. Daarom heeft men - om de Kennemer bevolking een levensteken te geven - besloten tot het houden van een tentoonstelling. Daartoe zijn ook de plaatselijke historische verenigin gen en stichtingen ingeschakeld. Het is de bedoeling, dat er dit voorjaar in de dorpen rond Haarlem zogenaamde 'work-shops' gehouden worden: raamtentoonstellingen, onder de titel "Drinken en klinken in Kennemerland". Een werkgroep uit onze Stichting, bestaande uit mevr. I. Stock-van Wilsum, de heren H. Vinkeles Melchers, A. Vriesendorp, W. Post, R. Hilarius en R. van der Gaarden, is al geruime tijd bezig met de voorbereidingen voor deze werkwinkel, die gehouden wordt van 24 mei-1 juni a.s. in de kelder van het Bloemendaalse gemeentehuis. BEHOUD In het vorige jaar schreven wij over onze ideëen omtrent restauratie van de boerderij aan de Aelbertsbergweg door onze Stichting. Gezien de huidige subsidiestop van "Monumentenzorg" en de weinige tijd die bestuursleden van "Ons Bloemendaal" ter beschikking hebben, lijkt restauratie door ons te hoog gegrepen.

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 12