12 Wij blijven streven naar behoud van het uiterlijk van dit karakteristieke hoekje. Dit alles uiteraard in over leg met het gemeentebestuur. In het vorige jaarverslag schreven wij óók, dat de wei landen rond het Meertje van Caprera die bij de boer in gebruik zijn, minstens zo belangrijk zijn als de boerde rij zelf. Voor behoud van dit gave stuk Kennemer land schap zullen wij ons dan ook inspannen. Vorig jaar kondigden wij de actie voor herstel van het prieeltje, de "Hermitage", op 'Elswout' aan. Deze actie is niet zo vlot verlopen als we wel gehoopt hadden. Wel zijn inmiddels de resten nauwkeurig opgemeten en heeft het architectenbureau A. Stoop gezorgd voor een recon structie-tekening. We zijn de heer Stoop daarvoor bij zonder dankbaar. De coördinatie van de actie is intussen overgenomen door mevrouw drs. J. Overmeer-Bungenberg de Jong. Zij heeft de heer A.P. Rutten, directeur van de IJmond MTS. bereid gevonden een kostenbegroting te maken. Wanneer deze gereed is, kunnen er reële plannen gemaakt worden. De toestand van de "Orangerie" op 'Elswout' is, zoals bekend^ zeer slecht. Restauratie van dit 19e eeuwse monument gaat de krachten van "Ons Bloemendaal" te boven. Ieder initiatief tot herstel zal door ons van harte gesteund worden. Voor de derde achtereenvolgende maal maakte de Vogelwerk groep Haarlem een inventarisatie van het gemeentelijk laanbomenbestand. Tweemaal werkte "Ons Bloemendaal" hier aan mee. We keken weer naar bomen in asfalt of aange stampte grond en naar ontbrekende exemplaren in een rij. Het resultaat van de inventarisatie en het gemeentelijk kapplan bespraken we met de heren Rodenburg en Lamraerink van

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 13