13 Publieke Werken. Aanvankelijk waren we ontsteld over de plannen 162 bomen te kappen en er slechts 29 voor in de plaats te zetten. De heren konden ons echter voor een groot deel van de redelijkheid van hun plannen over tuigen: het merendeel van de te kappen bomen bestaat uit zieke iepen. Nieuwe aanplant is hier niet direct moge lijk. Ook kan dit niet waar de bodem is vergiftigd door gaslekkage. De gemeente zal ook dit jaar weer een infra rood fotografie laten uitvoeren om zieke bomen op te sporen. Omdat in onze zandige bodem de kans op 'aanslaan' in het najaar groter is, plant men de bomen tegenwoordig liever in de herfst. Niettemin blijven wij alert en zullen in de herfst de inventarisatie herhalen. Wij zijn blij met de openharti ge gedachtenwisseling met Publieke Werken en over het feit, dat we niet meer als lastige pottenkijkers, maar als meedenkende critici beschouwd worden. Ook wendden wij ons tot de dienst Staatsbosbeheer, die de supervisie heeft over bomen buiten de bebouwde kom, zoals langs de Duinlustweg bij 'Kraantje Lek', de Van Haemstedelaan en de Kleine Bekslaan in Vogelenzang. We hebben Staatsbosbeheer dringend verzocht ervoor te waken, dat deze mooiste delen van de gemeente hun waarde behouden en niet door geitenvraat, menselijke erosie of niet geslaagde herinplant verloederen. Nadat Kareolvorige zomer met veel moeite gesloopt was, restte van dit monument alleen nog een aantal tegeltableaux, door toedoen van de gemeente Bloemendaal gered. Verder was er nog het archief van de inmiddels opgeheven Stichting. "Ons Bloemendaal" kreeg dit aange boden en zal ervoor zorgdragen, dat het op passende wijze wordt bewaard. BEZWAARSCHRIFTEN Onze bezwaren tegen het Streekplan Zuid-Kennemerland memoreerden we al in het vorige jaarverslag. Provinci-

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 14