4 De activiteiten van de Stichting bewogen zich in het afge lopen jaar op de volgende drie terreinen: - contacten met de gemeente, met individuele Bloi mendalers en met bevriende instellingen; - op het terrein van de voorlichting, en - op dat van het streven naar behoud. CONTACTEN Met de gemeente Ook dit verslagjaar waren de contacten met het gemeente bestuur en de ambtenaren van gemeentehuis en dienst Publieke Werken prettig en vruchtbaar. Dat het gemeentebestuur ons werk op prijs stelt, bleek uit het feit, dat voor 1980 wederom een subsidie van 1,per donateur ter beschikking werd gesteld. Over de door de gemeente nieuw op te stellen gemeente lijke monumentenlijst vond formeel en informeel overleg plaats. Formeel tijdens een gesprek op het gemeentehuis op 15 november 1979 tussen wethouder drs. P.J. van der Ham en de heer N.J.W. de Jong, hoofd afdeling bouw- en woningtoezicht van Publieke Werken, enerzijds en enkele bestuursleden van "Ons Bloemendaal" anderzijds. Het is te hopen, dat het werk van Publieke Werken en de adviezen van "Ons Bloemendaal" binnen afzienbare tijd zullen leiden tot een nieuwe, door de Raad goedgekeurde, Monumentenlij st De gemeente Bloemendaal is namelijk rijk aan zogenaamde 'jongere monumenten', gebouwd tussen 1900 en 1930. Aangezien de Rijksdienst voor de Monumentenzorg sterk achterloopt met inventarisatie en plaatsing op de rijks lijst van deze categorie, zijn deze jongere monumenten in feite vogelvrij. Juist omdat het hier vaak om grote, niet meer zo gangbare, villa's gaat, is het gevaar levensgroot, dat zij ten offer vallen aan de drang naar modernisering en aan projektontwikkèlaarsdie geen belang bij culturele waarden hebben.

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 5