7 Voor "Ons Bloemendaal" is het niet steeds mogelijk hier op in te gaan. We toetsen een dergelijk verzoek aan de doelstelling: behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur, daarbij persoonlijke belangen buiten beschouwing latend. Dat het wel eens moeilijk is deze zaken tegen elkaar af te wegen, zal voor ieder duide lijk zijn. VOORLICHTING Op het terrein van de voorlichting over Bloemendaal zou het tijdschrift "Ons Bloemendaal" een belangrijke plaats moeten innemen. Helaas is er in de verslagperiode slechts ëén nummer, en wel in juni 1979, verschenen. Door allerlei omstandigheden was de redactie niet in staat het streefgetal van vier nummers per jaar te bereiken. Op Koninginnedag 1979 postte de voorzitter, verkleed als Witte van Haemstede, langs de route van de fiets tocht, georganiseerd door het Aerdenhoutse Oranjecomité. Men moest zijn identiteit raden. De prijs, door "Ons Bloemendaal" ter beschikking ge steld, namelijk een facsimile uitgave van Brouësius van Nidek's "Zegepralent Kennemerlandt"viel zeer in de smaak. Tevens maakte de voorzitter van de gelegenheid gebruik om propaganda te maken voor de Stichting, wat enkele donateurs opleverde. Tijdens de tentoonstelling ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in Haarlem, die op 12 en 13 mei in de Zocherschool werd gehouden, was ook "Ons Bloemendaal" present. Wij stonden er met een nagebouwd prieeltje om propaganda te maken voor herstel van één der prieeltjes op Elswout'. In het Bloemendaals Contactblad verscheen zo nu en dan een artikeltje van en over "Ons Bloemendaal".

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 8