3 JOSEF ISRAELSWEG 2 3 Op dit adres is nog één van de oorspronkelijke stukjes binnenduin in het park "Duin en Daal" te vinden voor het behoud waarvan "Ons Bloemendaal" zich de afgelopen twee jaar heeft ingezet. Hieronder vindt U een verslag van deze inzet. Op 24 september jl. heeft Hare Majesteit de Koningin "goedgevonden en verstaan" de vergunning voor de bouw van een villa met garage op een bebost terrein, gelegen tussen de Jos. Israëlsweg en de vijver van Duin en Daal tot 1 april a.s. te schorsen. Hierbij gaf zij de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening opdracht te onderzoeken of het besluit van Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal (hierna te noemen: B W) om de bouwvergunning te ver lenen in strijd is met de wet. Met deze uitspraak kwam een - voorlopig - eind aan een reeds twee jaar slepend geschil tussen de Gemeente Bloemendaal en onze Stichting. Wat was het geval? In augustus 1977 legde de gemeente het ontwerp-bestemmingsplan "Duin en Daal I" ter visie. Eén van de doelstellingen daarbij was "handhaving van het landschappelijk karakter". Tevens wilden B W de mogelijkheid bieden om de bewoning van huizen, gelegen op grote terreinen, te intensiveren, mits "het perceel zich hiertoe qua geaccidenteerdheid en begroeiing leent en ook overigens geen land schappelijke bezwaren aanwezig zijn"Met deze doelstellingen kon "Ons Bloemendaal" geheel instemmen en aan de hand daarvan bestu deerden wij het ontwerpplan "Duin en Daal I". Daarbij kwamen wij tot de konklusie, dat het tot bouwterrein bestemmen van een stukje oud binnenduin aan de Jos. Israëlsweg 23 niet in overeenstemming was met de gemeentelijke principes. Daarom dan ook maakten wij bezwaar tegen dit deel van het plan. FOTO F.R.STOCK

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 3