- 1 - INLEIDING Van 24 mei t/m 1 juni 1980 organiseert de Stichting "Ons Bloemen- daal" een tentoonstelling in het souterrain van het Bloemendaalse gemeentehuis Deze tentoonstelling vindt plaats onder auspiciën van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland en is er een uit een serie die door de deelnemende plaatselijke historische verenigingen georga niseerd wordt. Voor de goede orde: iedere plaatselijke tentoon stelling is verschillend, maar gericht op één onderwerp: de cafê's en herbergen in de betreffende gemeente. Dit onderwerp is gekozen, omdat in de eerste plaats iedere gemeente café's heeft en in de tweede plaats materiaal hierover heel geschikt is voor een historisch museum, nsmelijk voorwerpen uit het dagelijks leven. Het doel van de tentoonstellingen is uiteindelijk: het verzamelen van materiaal voor en het bekendmaken van het streven naar tot standkoming van een historisch streekmuseum. Daartoe is enkele jaren geleden de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland opgericht, waarin de plaatselijke historische verenigingen deel nemen. Er wordt naarstig gezocht naar een geschikt onderkomen voor het museum, maar intussen wordt reeds aan collectievorming gedaan om te voorkomen, dat waardevol materiaal verdwijnt. De serie tentoonstellingen is begonnen in Heemstede (12-20 april), daarna volgde Zandvoort (2-16 mei), nu is Bloemendaal aan de beurt (24 mei-1 juni), dan volgen Haarlemmermeer (30 mei-2 juni), Haarlem (31 mei-22 juni) en Velsen (oktober) De aardigste presentaties uit deze tentoonstellinaen worden bij eengebracht en aangevuld op een overzichtstentoonstelling begin 1981 in de Vleeshal in Haarlem. Geïnteresseerden in de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemer land vinden in de tentoonstellingsruimte een informatiefolder met aanmeldingskaart Wilt U het streven van de Stichting "Ons Bloemendaal" tot behoud van natuurschoon en cultuurgoederen in onze gemeente steunen, dan kunt U zich als donateur aanmelden via de kaart achterin deze katalogus Mocht U beschikken over foto's, ansichten en verhalen over café's en herbergen in onze gemeente, dan wordt het op prijs gesteld als U kontakt wilt opnemen met ondergetekende, I. Stock-van Wilsum, Rustenburgherweg 25, 2061 JA Bloemendaal, tel. 260212, omdat het in de bedoeling ligt het verzamelde materiaal aan te vullen en in een later stadium te publiceren in het tijdschrift "Ons Bloemen daal" Nu iets over onze tentoonstelling. In de zomer van 1979 werd ik benaderd door het bestuur van "Ons Bloemendaal" met het verzoek de organisatie van deze expositie op me te nemen. Ik heb echter geen historische opleiding, slechts belangstelling Al snel bleek, dat dit geen taak voor één mens is; een oproep in de pers leverde wat informatie op en vooral assistentie.

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 2