DRINKEN EN KLINKEN IN KENNEMERLAND 2 Op zaterdag 24 mei jl. opende de burgemeester, drs. G.H. Weekhout, de tentoonstelling "Drinken en Klinken in Kennemer- land". In het speciale nummer van "Ons Bloemendaal"aan deze tentoonstelling gewijd, hebt U daarover uitgebreid kunnen lezen. Hier dus slechts aandacht voor de woorden van de burgemeester en van de voorzitter van de Stichting Historisch Museum Zuid- Kennemerlandjonkheer F.W.A. Beelaerts van Blokland. De laatste wees er op, dat achter de naam "Historisch Museum Zuid-Kennemer1 and"i.o." "in oprichting" staat, maar dat er wel degelijk behoefte is aan een permanent historisch museum, getuige de enorme belangstelling voor de tijdelijke tentoonstellingen, georganiseerd in de Vleeshal in Haarlem over regionale en lokale historische onderwerpen. Het hoeft dan misschien niet zo groots en professioneel opgezet te zijn als het Historisch Museum van Amsterdam, maar eerder in de trant van een museum als dat van Betje Wolff in Middenbeemster Als aanloop vo-or de totstandkoming van een dergelijk museum is onze tentoonstelling om bekendheid te geven daaraan, uitermate geschikt. Het was dan ook verblijdend, dat zoveel Bloemendalers bij de opening aanwezig waren. Het gemeentebestuur van Bloemendaal drukte hij op het hart het besluit om niet mee te werken aan de uitgave van het boek van Hans van der Horst met tekeningen van 'Kareol'nog eens opnieuw in overweging te nemen. De voorbereidingscommissie en vooral mevrouw Stock kreeg van hem een welverdiende pluim op de hoed en bloem in de hand vanwege het vele door hen verrichte werk. Daarna was de beurt aan burgemeester Weekhout. Aan de hand van cijfers en toelichtingen van het gemeentelijk beleidsplan - ogenschijnlijk droge stof - richtte hij stimule rende en vriendelijke woorden tot het Museum en "Ons Bloemendaal". Hij putte nl. uit dit plan een aantal punten, zoals samenwerken met particuliere initiatieven ten aanzien van culturele activi teiten; bevordering van de instandhouding van monumenten, als mede van dorps- en 1 andschapgezichtenhet voor het nageslacht bewaren van voorwerpen en archieven die voor Bloemendaal van specifieke betekenis zijn, eventueel in samenwerking met de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemer1 andhet vaststellen van een gemeentelijke monumentenlijst, verordening en subsidie regeling; het zo mogelijk aankopen van het station. Vogelenzang/ Benneb roek; het restaureren van het Pannekoekenhuisje, etc., terwijl hij voor al deze plannen ook 'de financiële mogelijkheden zag. De burgemeester gaf ons cok de welgemeende raad bij het gemeentebestuur met dit beleidsplan in de hand onze wensen kenbaar te maken. Hij meende, dat er dan het nodige te bereiken zou zijn. Voorwaar een nuttig advies, dat uitzicht biedt op een rooskleu rige toekomst! Volgens de burgemeester heeft "Ons Bloemendaal" zich in zijn driejarig bestaan een niet meer weg te denken plaats in het B1oemendaa1se culturele leven veroverd. Daarbij treedt er wel eens op sommige punten fundamenteel verschil van mening op, dat tot in hoogste instantie wordt uitgevochten, maar overleg en samenwerking, zowel met het gemeentebestuur als met de ambtenaren, zijn toch aan de orde van de dag. Daarop verklaarde de heer Weekhout deze 'fleurige en gezell.'ge' tentoonstelling voor geopend. drs. H. van Voorst Vader

Ons Bloemendaal | 1980 | | pagina 2