HISTORISCH ONDERZOEK NAAR HET BUITEN 'ROOSWIJK' 18 Het bestuur van de Stichting "Ons Bloeraendaal" ontving van mevrouw C.C. Veen-Stuurman de volgende brief: Op de kaart uit - 1732, afgebeeld in "Het zegepralent Kennemerlant"en op de kaart, die gebruikt werd als omslag van de boekenserie "Streekgeschiedenis van Zuid- Kennemerland"-uitgeverij Schuijt Co te Haarlem-, staat midden in het dorp Bloemendaal een buitenplaats, genaamd "Rooswijk"aangegeven. Tot nu toe heb ik in de literatuur over Bloemendaal1s geschiedenis niets over dit buiten kunnen vinden. En ook navraag bij het archief bleef zonder resultaat. "Rooswijk" wordt op deze kaarten op de plaats waar nu ongeveer de winkelstraat gelegen is en dus op de voor malige gronij: van "Hartelust" Nu is het raadselachtige van deze kaarten, dat "Hartelust" getekend is tegenover de Mollaan (Saxenburgerweg) waar omstreeks die tijd al "de Hoffsteede van Schuijlenburgh" (het latere Sparren heuvel) stond. Het "Hartelust" uit die periode stond toch ongeveer op de plaats waar het nu ook nog staat. Het wordt al in 1722 onder die naam verkocht. Dus waar moeten we "Rooswijk" zoeken? Tussen de kerk en "Hartelust"? Aldus mevrouw Veen-Stuurman, die besluit met de suggestie om een gezamenlijk onderzoek naar de geschiedenis van dit buiten te gaan doen. Het bestuur van "Ons Bloemendaal" vindt dit een uitstekend plan. De redactie van dit blad verzoekt lezers, die over nadere gegevens beschikken, of aktief willen deelnemen aan het onderzoek, contact op te nemen met mevrouw Veen- Stuurman, tel. 2 5 3971 Voor het verloop en de resultaten van het onderzoek houden wij graag een plaatsje open in dit blad! *thansHartenlust (red.)

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 19