28 een tijdschrift van de landelijke organisatie, maar houdt zelf - soms met andere verenigingen - lezingen. Landelijk worden kontaktdagen gehouden. Gestreefd wordt naar het weer geven van een cursus oude handschriften lezen. De plaatselijke afdeling heeft ongeveer 440 leden. De Culturele Kring Bennebroek vaardigde de heer C.H. Soullië af, die zich binnen de Kring specifiek met historische zaken bezighoudt. Over het algemeen is de Kring geen historische club, maar bevordert de cultuur door het organiseren van toneel- en muziekuitvoeringen en lezingen. Er zijn 450 leden. Men wil graag samen met andere verenigingen een excursie orga niseren; in dit seizoen werd, ook voor niet-leden, een tocht naar Brugge opgezet. De heer Soubllié suggereerfe een leesmap te maken van de diverse tijdschriften en die te laten circu leren. Als speciale aktiviteit gaf hij in overweging een gemeenschappelijke inzet voor de restauratie van de Ruïne van Brederode onder verwijzing naar de resultaten met het huis Dever te Lisse. Ook de Stichting "Diogenes" was aanwezig in de persoon van mevrouw W. Breeman-Wackwitz"Diogenes" richt zich op restau ratie en beheer van historische panden ten behoeve van het behoud van het historisch karakter van Haarlem. Momenteel ligen de restauraties stil wegens te hoge bouwkosten en te lage subsidies. De reeds in gang zijnde aktiviteiten nemen zoveel tijd in beslag, dat geen lezingen of bijeenkomsten worden georganiseerd, ook al omdat daarvoor van de zijde van de bijna 400 donateurs weinig belangstelling is. Aan het Historisch Museum worden tekeningen afgestaan. Met het oog op de nog op het verlanglijstje staande restauratie van Donkere Spaarne 50 en een pand aan de Lange Begijnestraat kan de stichting nog erg veel nieuwe donateurs gebruiken. De heer J.A.H. Post kon wel de grootste 'achterban' melden: zijn "Vrienden van de Groote of St. Bavokerk" omvatten 3.280 personen. 5 jaar geleden werd de kring opgericht als af splitsing van het Restauratiefonds met als doel bekendheid te geven aan het kerkcomplex. De Kring is zeer aktief: 2 a 3 maal per jaar verschijnt een kleine uitgave met Bavo-nieuwsDe

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 29