29 kontakten met Gent zijn via de perspublikaties algemeen bekend. Voorts organiseert men regelmatig tochten naar andere Bavo- kerken. In 1981 gaat men naar Goes en Middelburg, in 1982 naar Osnabrück. De Vrienden betalen de restauratie van specifieke projekten in de Bavo, die niet religieus mogen zijn. In hun herfstuitgave kunnen zij iets opnemen over de geplande aktivi- teiten van de andere verenigingen. De Archeologische Werkgroep Haarlem werd vertegenwoordigd door de heer A.M. Numan. De groep bestaat 10 jaar en telt in Kennemerland +170 leden, waarvan in Haarlem 15 a 18 aktieve. Afhankelijk van de omstandigheden, houdt men zich bezig met opgravingen én restauratie van vondsten. Momenteel houdt men zich bezig met het terrein van het Kantongerecht. In de wintermaanden worden lezingen gehouden; de aktieve leden gaan regelmatig op stap naar tentoonstellingen en opgravingen. Gewerkt wordt aan een publikatie over het Brinkmann-complex; men streeft naar gemiddeld 3 uitgaven per jaar. Als men niet aktief wil zijn, kan men zich bij de Archeologische Werkgemeen schap Nederland aanmelden als belangstellend lid. De Historische Werkgroep Haarlem, een afsplitsing van de Ver- eeniging Haerlem, werd, volgens de heer B.C. Sliggers, 6 jaar geleden opgericht voor de jongere aktieve verenigingsleden. Iedere woensdag komt men bijeen op de zolder van de Hoofd wacht om te werken aan restauratie van vondsten gedaan bij opgravingen in Haarlem. Anders dan de Archeologische Werkgroep richt de Historische Werkgroep zich meer op de geschiedkundige achtergrond en samenhang van de vondsten. Meegewerkt werd aan het inrichten van tentoonstellingen over Barteljorisstraat Burgwal en Oude Gracht. Thans worden 'eerste stenen' geïnven tariseerd, die dreigen te verdwijnen. Men beschikt over een uitgebreid foto-archief. Regelmatig worden excursies gehouden. De groep bestaat uit ongeveer 30 leden, waarvan 15 aktief. Voor het Historisch Museum zullen restauratiewerkzaamheden worden uitgevoerd; voorts wil men naar een oude kaart een maquette van Haarlem vervaardigen.

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 30