12 aardig versierde pui van architecten Muller en Van Asdonk, is niet mogelijk. De versiering blijkt n.l. niet van hout, maar van pijpaarde op een haarbasis te zijn gemaakt. Hieraan hebben zich de vele lagen verf, die er in de loop der jaren zijn opgebracht, onlosmakelijk vastgehecht. Het oorspronkelijk reliëf is dichtgeklodderd en volgens deskundigen niet meer te herstellen. Voor talloze Bloemendalers zal het weer een stukje verdwenen "vroeger" zijn! Ook wij betreuren dit tenzeerste, maar geloven wel, dat Rabobank en architect oprecht hun best hebben gedaan het geheel te behouden. Wij hopen dat de nieuwe bank een eigentijdse bijdrage aan de dorpsstraat zal zijn, zonder ermee te detoneren. Verheugend is het te kunnen meedelen, dat het voor malig "Christelijk schooltje"Kerkplein 25 in Bloemendaal eigendom is geworden van een architect, die er zijn woning en bureau wil vestigen. Zowel als cultuurmonument, als vanwege zijn bijdrage aan het karakter van het Kerkplein, is dit gebouwtje erg belangrijk. Ok dit jaar verrichtten wij weer een inventarisatie van het gemeentelijk laanbomenbezitHet aantal bomen dat tot de stam in het asfalt staat wordt ieder jaar kleiner. Enerzijds komt dit omdat er inderdaad hier en daar asfalt wordt verwijderd, anderzijds, omdat de bomen die jaren lang in dat asfalt hebben gestaan, zo slecht geworden zijn of zelfs dood gegaan, dat ze wel gekapt moesten worden. Wij waarderen de inspanningen van de gemeente en met name de plantsoenen dienst op bomengebied, maar achten die nog lang niet voldoende. Dat iepen -met de rampzalige explosie van iepenziekte- voor de bijl moeten, is nodig. Dat er mondjesmaat nieuwe aanplant plaats vindt, dat die

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 15