13 aanplant nog vaak mislukt ook,is iets wat wij ten zeerste betreuren. Bepaald niet eens zijn wij het met het ver wijderen van alle afgevallen blad van onder heesters en bomen. Dit is een bijzonder tijdrovend karwei, dat gepaard gaat met veel lawaai van de bladblazers. Zowel voor de gemeentewerklieden zelf als voor de omwonenden is dit niet "gezond". Telkens verdwijnt met het blad de kostbare humus, voedsel voor bomen en struiken. Ook vogels kunnen zo niet fourageren in het dorre blad. De sectie "groen" van ons bestuur beraadt zich er dan ook op hóe het gemeentebestuur zo ver te krijgen, dat het beleid wordt omgebogen, zodat Bloemendaal de tuin van Kennemerland zal blijven! Een klein succesje werd behaald na een bliksemactie onder gemeenteraadsleden die moesten beslissen over de plaats van een toekomstig huis aan de Heuvelweg in Bloemendaal. Zou men zich strikt aan de regels houden, dan zou een mooie, gezonde lindeboom moeten sneuvelen. Zou men met verstand van de regels afwijken, dan kon hij blijven staan. Het laatste geschiedde; hulde aan opdrachtgever, architect, omwonenden en raadsleden. "Ons Bloemendaal" is blij aan het behoud van die ene boom ook nog een beetje te hebben kunnen meewerken! Het kunstgrasveld en aanverwante plannen op het terrein van de hockeyclub Bloemendaal. Onze stichting is ver tegenwoordigd in de commissie die de gemeenteraad hier over moet adviseren. In dit zeer kwetsbare gebied met grote biologische waarde moet iedere ingreep met de grootste voorzichtigheid geschieden. Zeer zorgvuldige afweging van de verschillende belangen -waarbij "Ons Bloemendaal" staat voor het belang van landschapsbehoud- moet plaatsvinden.

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 16