Zonder twijfel de verrassendste ontdekking was een gesegmenteerde kraal van blauw faience van de uit het kralensnoer van Exloo bekende soort. Wellicht het enige, dat nog door een immigrant uit de Wessex-cultuur - met als cultureel centrum het zo beroemde STONEHENGE - zelf meegebracht was, om een of twee genera ties later te Vogelenzang het daglicht voor 33 eeuwen vaarwel te zeggen! Een selectie uit de afvalkuilen van Vogelenzang reflecteert tal van facetten van HVShet keramische assortiment, de vuursteenindustrie, jacht, veehouderij, en levert vrijwel het bewijs, dat de 'Egyptische' faiencekralen in het beroemde kralensnoer van Exloo via deze weg ons land bereikten. D. Stevens cortex: schors van kalkzandsteensediment, is ten dele nog niet van de schrabbers verwijderd. zie: 'Historie', juni-nummer 1979 ONS BLOEMENDAAL, blz. 7, D. Stevens. Stonehenge foto: J.A.M. Gerbrands Literatuur prof. J.F. van Rechteren AltenaS. Jelgersma et al.: The coastal dunes of the western Netherlands geology, vegetational history and archeology; 1977 prof. W. Groenman-van Waateringen, W. Glasbergen: In het voetspoor van A.E. van Giffen; Nederzettingen van de Hilversumcultuur te Vogelenzang (N.H.), pp. 81-92, 176-179; Groningen 1966. J. Picardt: Korte beschrigvinge van eenige vergetene en verborgene antiquiteiten der vrovintien en landen qeleqen tusschen de Noord-Zeede Yssel en Emse; 1660. J.C. Vogel: Radiocarbon dates. Radiocarbon 5. J.J. Butler: Bronze Age connections across the North Sea. Palaeohistoria IX. H.E^^Suess C -garen-gaarringen in fossiele bomen, o.a. Bristlecome pines V.S. 10

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 11