OVER GRENSPALEN GESPROKEN.. Een van onze donateurs, de heer H. Dijkstra te Aerdenhout (Gen. Winkelmanlaan 9, tel, 24 46 76), is enige maanden geleden een onder zoek begonnen naar grenspalen in de gemeente Bloemendaal. In de afgelopen maanden is er al een groot aantal tot nu toe nog niet geregistreerde palen, soms zelfs letterlijk, 'boven water gekomen'. Maar naar de mening van de heer Dijkstra moeten er nog heel wat palen, over de hele gemeente ver spreid, te vinden zijn. Grenspalen, bedoeld als 'merk'- palen voor de afbakening van ter reinen, stammen van voor de offi ciële gemeentegrenzen en de instel ling van kadasters, vandaar dat het goed zou zijn wanneer ook aan grenzende gemeenten mee zouden willen doen aan de inventarisatie van de nog aanwezige grensstenen in ons deel van Kennemerland. Wij zullen daartoe contact opnemen met verenigingen en genootschappen in de omgeving. Maar in onze eigen gemeente, té groot en té uitgestrekt om door De grenspaal big Elswout (Foto: F.R. Stook.) ëén man alleen te worden nageplo zen, zouden wij zo graag mede werkers vinden. Wie van u zou daadwerkelijk mee willen doen aan het onderzoek in een te vormen 'werkgroep grenspalen'? Laat hij of zij zich met de heer Dijkstra in verbinding stellen. Het is een boeiende aangelegenheid en de naderende winter geeft grensstenen 'bloot' die anders verborgen blijven. Wanneer u niet in de gelegenheid bent op bovenstaande manier aan het onderzoek mee te werken, maar u kent grenspalen in uw omgeving (of heeft grensstenen op uw eigen terrein)wilt u dan die gegevens aan de heer Dijkstra doorgeven? Ook documentatie in de vorm van beschrijvingen of verhalen is van harte welkom. Wij hopen in samenwerking met de gemeente tot een afgeronde inventarisatie, registratie (liefst fotografisch) en beschrijving te komen en zullen u t.z.t. verslag doen van onze bevindingen en de resultaten. HSW Toelichting big het kaartje op de linkerpagina: Op de kaart wordt de grens tussen de verschillende Hoogheemraadschappen aange geven door de stippellijn die linksboven begint en rechts in het centrum aan sluit op de stippellijn die van rechtsboven naar rechtsonder loopt. (Kaart van S. Broeckhuysen3 J. Douw en C. Dankerts) 13

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 14