DE REDACTIE. is er in geslaagd voor het einde van 1981 het vierde nummer van de vijfde jaargang van ons periodiek bij u in de bus te laten vallen. Dat had wat voeten in de aarde, omdat er nog steeds geexperimenteerd wordt met de techniek van de vormgeving van dit periodiek, waardoor wat tijd verloren ging. Tot overmaat van ramp ging het volledige voor dit nummer gefotografeerde materiaal geheel verloren door een fout van het laboratorium. Daarnaast hebben we in de maand december ook nog rekening te houden grote drukte bij de drukkerij en de PTT. Maar zoals u ziet is het allemaal nogal meegevallen. In dit nummer hebben we als thema aandacht besteed aan het dorp Vogelenzang. We tonen u beelden waarop het landelijke karakter van dit deel van onze gemeente tot uitdrukking komt. In tegenstelling tot onze andere woonkernen is het agrarische karakter in Vogelenzang zeer sterk aanwezig. Een ander aspekt wordt belicht in het artikel "Wessex", namelijk de belangrijke archeologische vondsten in Vogelenzang. Van mevrouw Becker plaatsten we een artikel dat betrekking heeft op de nu bijna voorbij zijnde herfst. De schrijfster illustreerde haar artikel met fraaie foto's en tekeningen van paddestoelen. Paddestoelen vonden we ook op de stam van één van de "apostelen" aan de Bovenweg. De stam van deze boom was van de grond tot ca. 2.50 m hoogte bezaaid met zwammen. Een voorbeeld van "samenleven" of ten dode opgeschreven? Een vorm van natuurlijke selektie? Over het laatste kunnen we meer lezen in "Bomen van de andere kant bezien" van mevrouw Verberne. Ook zijn we in dit nummer begonnen met het weergeven van herinneringen van oudere Bloemendalers. We hopen in volgende nummers deze herinneringen als verhalenreeks te kunnen brengen. Dan moeten we natuurlijk wel materiaal hebben. Als u aardige of niet zo aardige herinneringen over "vroeger" hebt, schrijf ze ons dan! Valt het u zwaar om uw herinneringen op te schrijven, laat het ons dan weten. Dan komt er een redactielid even naar u luisteren en uw verhaal noteren. Voorwaarde is wel dat uw verhaal zich in de gemeente Bloemendaal moet afspelen. Van de hand van prof. J.A.Th. Babeliowsky publiceren wij een kort verhaal en een gedicht. In de bij het gedicht afgebeelde figuur zullen enkele lezers wellicht prof. Babeliowsky herkennen. Inmiddels is prof. Babeliowsky overleden. Tenslotte vragen we uw aandacht voor de grensstenen. Mocht u er een weten, dan graag een berichtje aan de heer Dijkstra. We ontmoeten u weer in het eerste nummer van jaargang zes. Een plezierige jaarwisseling! red 2

Ons Bloemendaal | 1981 | | pagina 3