STICHTING 'FESTIVAL BLOEMENDAAL' gesteld. Wel zullen er te zijner tijd nog enige financiële barrières genomen moeten worden en wij blijven dan ook alert. Onze contribuant de heer H. Dijkstra houdt zich intensief met het inventariseren van grenspalen bezig. Mevrouw Slagter stond hem hierbij af en toe bij. Een oproep in Haarlems Dagblad leverde ruim 40 nieuwe grenspalen op. Een verzoek om assis tentie in 'Ons Bloemendaal' van december 1981 had enig succes, maar medewerkers zijn nog van harte welkom. Mevrouw Slagter was ook actief bij onderzoek over de Joodse begraafplaats aan de Tetterodeweg in Overveen, samen met dr J. Meyer. De heer Stock maakte van alle stenen foto's. Het is de bedoeling, dat najaar 1982 een boek verschijnt over dit onderwerp van de hand van mevrouw Slagter en dr J. Meyer. Het Oranje Comité Bloemendaal heeft zich herdoopt in Stichting 'Festival Bloe mendaal'.' Deze stichting gaat rond Koninginnedag 1982 - van 29 april tot en met 5 mei - een uitgebreide feestweek organiseren op het traditionele feestterrein aan de Kennemerweg. Nieuw is, dat er een verwarmde feesttent zal verrijzen, waarin allerlei manifes taties voor jong en oud uit de hele gemeente Bloemendaal zullen plaats vinden. Maandagavond 3 mei is voor de Cultuur gereserveerd. Mr H.C. Wieringa - u wel bekend van de jaarvergadering van 'Ons Bloemendaal' 1981 - zal dan aan de hand van zijn dia's een wandeling door oud-Bloemendaal maken. Ook de Haarlemse Smalfilmliga zal een gedeelte van de avond verzorgen. 'Ons Bloemendaal' geeft acte de presence met propagandamateriaal en voor iedere aan wezige een verrassing. Meer over dit festival zult u binnenkort in de pers en een apart boekje kunnen lezen. •5f 9

Ons Bloemendaal | 1982 | | pagina 10