VOORLICHTING De uitwisseling van publicaties met de Stichting Santpoort, de Vereeniging Haerlem, het Genootschap Oud-Zandvoorthet Genootschap Oud-Noordwijk, de vereniging Oud Heemstede-Bennebroek, de Stichting Meer-historie en de Stichting Aalsmeer werd voortgezet. De dames Slagter en Van Voorst Vader hadden zitting in het algemeen bestuur van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland i.o. en woonden de vergaderingen daarvan bij Het museum bereidt op het ogenblik - in samenwerking met het Frans Halsmuseum, het Gemeentearchief Haarlem en de plaatselijke historische verenigingen - een tentoonstelling voor over de periode 1780-1820 in Haarlem e.o. Deze tentoonstel ling zal in het voorjaar van 1983 worden gehouden. Daar er over deze periode betrekkelijk weinig bekend is, nam de Haarlemse gemeentearchivaris, drs J.J. Temminck, het initiatief vrijwilligers op te roepen om onderzoek te doen. De respons was boven verwachting groot. Ook enkele Bloemendalers zijn op het ogenblik bezig zich via de archieven in allerlei facetten van het leven in die tijd te verdiepen. Een beoogde tentoonstelling over dopen, trouwen en rouwen is voorlopig op de lange baan geschoven. Wel zal op 4 en 5 september a.s. in de Vleeshal in Haarlem een 'historische marktgehouden worden, waar de historische en aanverwante verenigingen in de regio zich kunnen presenteren met publicaties en ander materiaal. De jaarlijkse historische dag van de Culturele Raad voor Noord-Holland vond ditmaal in Medemblik plaats, en was gewijd aan industriële archeologie, de wetenschap die zich bezighoudt met de materiële overblijfselen van de geïndustri aliseerde samenleving. Wanneer we daaronder alleen fabrieken, stoomgemalen en machines verstaan, zal er in Bloemendaal niet veel van te vinden zijn. Nemen we de grens ruimer, zoals de inleider, drs P. de Clercq (rijksconsulent voor musea van geschiedenis en die van bedrijf), doet, dan komen er ook watertorens (Zeeweg) en warmwatervoorzieningen en centrale-verwarmingsinstallaties uit het begin van deze eeuw bij en zal er hier en daar in Bloemendaal nog wel iets over zijn. Onze stichting bleef donateur, respectievelijk lid van het Contact Milieubescher ming Noord-Holland, de Bomenstichting te Utrecht en de Bond Heemschut. Voor het Contact Milieubescherming was mevrouw Van Voorst Vader - privé - contact persoon, voor Heemschut was dat de heer Warnaars. Het tijdschrift van onze stichting, 'Ons Bloemendaal', verscheen in 1981 viermaal in de nieuwe opzet: twee uitgebreide nummers met artikelen en illustraties, en twee mededelingennummers. Hierdoor kon de exploitatie sluitend zijn, terwijl de contribuanten toch een maximum aan informatie ontvingen. Voor ideeën en artikelen blijft de redactie, gevormd door de dames Sluijter en Verberne en de heer Stock, zich ten zeerste aanbevolen houden! De stichting organiseerde een tweetal excursies. Op 9 mei 1981 bezochten we op een zoele meimorgen Thijsse's Hof (zie 'Ons Bloe mendaal, 5e jaargang, nr. 3, augustus 1981). Eind november 1981 waren we te gast in het gebouw van de Klaas de Vries Mavo aan 6

Ons Bloemendaal | 1982 | | pagina 7