2 MAART 1955 - 2 MAART 1982 Grafzerken3 waarvan een deel van de tekst 'opgehaald' is; een resultaat van de aan de gang zijnde opknapbeurt van de begraafplaats(foto Paul Bienfait) In de herfst zal in de reeks bijzondere uitgaven van de Vereniging Haerlem een boekje verschijnen van de hand van dr J. Meyer en ondergetekende, waarin de geschiedenis van de Joodse Begraafplaats te Overveen uitvoerig wordt beschreven. H. Slagter-Wieringa Als je wat ouder wordt, wil je nog wel eens even omkijken; niet te veel, want dan krijg je een stijve nek; maar in dit geval denken wij aan 1955. Toen is sociëteit Jong van Harte geboren, een zeer toepasselijke naam, als je weet dat de leden tussen 60 en 90 jaar oud zijn. Nu willen wij even de aandacht richten op mevr. Möliman, die reeds 23 jaar in de sociëteit de scepter zwaait, en samen met haar man, die muziekleraar was, voor veel plezier heeft gezorgd. Jammer dat de heer Möllman is overleden; hij speelde piano en daar werd lustig bij gezongen, zo goed en zo kwaad dat ging. Op woensdag is er altijd een gezellige kaartmiddag onder leiding van mevr. Möllman. 2 maart jl. hebben wij de oprichting der sociëteit herdacht met een gezellig di ner in Rusthoek, waarbij muziek werd gespeeld in gepaste stijl. Er werd nog eens omgekeken door een paar leden die zo'n 25 jaar lid zijn en mevr. Möllman bedank ten. Wij hopen nog wat jaren door te gaan. Proficiat van alle leden aan mevr. Möllman voor haar volhouden van dit werkelijk zeer mooie werk. G.W. Valster 16

Ons Bloemendaal | 1982 | | pagina 17