VAN DE REDACTIE UITLUI Een extra dikke uitgave van ons periodiek ligt voor u. Dankzij de inspanning van enkele van onze donateurs en van onze bestuursleden kunnen wij een aantal inte ressante artikelen aan u presenteren. Uit jeugdherinneringen ontstond het artikel over 'De Rijp'. Met zulke herinneringen uit Bloemendaals verleden zijn wij erg blij. Wij menen een belangrijke funktie te vervullen in het registreren van het beeld van vroeger, zoals dat nu nog in uw herinnering leeft. Ook voor onze volgende "dikke uitgave", gepland voor december 1982 (het septem bernummer zal een mededelingenblad zijn)zouden wij graag over een of meer 'herinneringen' beschikken. Misschien wilt u de moeite nemen om deze herinnerin gen voor ons op te schrijven en aan ons secretariaat (adres op de achterpagina) te zenden. Als schrijven u niet makkelijk valt, dan zijn wij ook graag bereid uw verhaal op te komen schrijven, of op de geluidsband op te nemen. Een telefoontje van u is voldoende om ons in aktie te laten komen. Wij verzoeken u echter niet tot het laatste moment te wachten, maar rekening te willen houden met de tijd (onze vrije tijd!) die het kost om dit blad te redi geren. Uw reaktie dus graag zo spoedig mogelijk en in ieder geval voor 15 oktober a. s Kijkt u ook even in uw foto-album naar foto's van vroeger, die uw herinneringen kunnen illustreren? Tijdens de laatste jaarvergadering gaf de heer Warnaars te kennen om het be stuurslidmaatschap te willen beëindigen. Johannes is nog één van de activisten voor 'Ons Bloemendaal' van het eerste uur. Hij heeft vanaf het prille begin het bestuur geholpen met zijn juridische adviezen. Waren aanvankelijk de bestuurlijke akties door het bestuur onderbouwd met heftige emotionele argumenten, de jurist Johannes kon al relativerend deze emoties omzetten in duidelijke, zwaarwegende ideeën, waarvoor meermalen de diverse overheden moesten zwichten. We herinneren ons onze bemoeienissen met het Kerkplein - tot in zeer hoge instanties, de Jozef Israëlsweg, de manege en de Elswoutslaan. Wij wensen Johannes veel succes toe in zijn functie van lid van de gemeenteraad. We hopen, dat hij in die omgeving de ideeën van 'Ons Bloemendaal' zal blijven nastreven. Hoe meer politieke partijen het culturele erfgoed in Bloemendaal daadwerkelijk willen behouden, hoe beter. Veel succes, Johannes, en heel veel dank voor al je steun en inventiviteit, juni 1982 L. Bienfait, voorzitter 2

Ons Bloemendaal | 1982 | | pagina 3