PRIJSVRAAG - VIJF JAAR 'ONS BLOEMENDAAL' - Aan al diegenen, die Bloemendaal een warm hart toedragen en er plezier in hebben daaraan uiting te geven.' Het is alweer vijf jaar geleden, dat naar aanleiding van de sloop van de huisjes aan het Kerkplein in Bloemendaal-dorp de Stichting 'Ons Bloemendaal' werd opge richt De stichters van toen hebben hun bestuurlijke activiteiten successievelijk over gedragen aan andere, even enthousiaste Bloemendalers. Héél langzamerhand krijgt de Stichting een 'gezicht', héél geleidelijk wordt de Stichting een erkende ge sprekspartner in zaken die Bloemendaal aangaan. Vijf jaren zijn voor een Stichting als de onze eigenlijk een proefperiode waarin de basis gelegd wordt voor het voortbestaan en de verdere ontwikkeling, waarbij het bestaansrecht gebaseerd is op de steun en belangstelling van de inwoners van de betrokken gemeente. En gezien de mate waarin wij van u steun en belangstelling mogen ondervinden, zijn wij van oordeel, dat we alle reden hebben om ons vijfjarig bestaan te vieren.' Maar dan ook met u! Wij hebben daarom besloten een prijsvraag uit te schrijven, waarbij iedereen wordt uitgenodigd zijn gevoelens ten opzichte van Bloemendaal op een of andere beeldende wijze tot uitdrukking te brengen. Hetzij in de vorm van teken-, schil der- of beeldhouwwerk, hetzij door middel van fotografie, naaldkunst, houtsnij werk, (droog)bloemstukken, gedicht, ode, kort verhaal (maximaal 500 woorden) of welke andere techniek dan ook. Deelgenomen kan worden door amateurs en 'professionals', door jong en oud, door Bloemendalers en niet-Bloemendalers Voorwaarden zijn: - dat de inzending een duidelijk herkenbare binding met Bloemendaal heeft, - dat de inzending 'hanteerbaar' is, - dat het werkstuk niet ouder is dan (hoe kan het anders) 5 jaar. De inzendingen dienen zonder naam, onder motto, vergezeld van een gesloten enve loppe met datzelfde motto, waarin naam, adres en achtergrond (leeftijd, profes sional of amateur), voor 1 oktober 1982 ingeleverd te worden op onderstaand adres - Midden Duin en Daalseweg 4, 2061 AR Bloemendaal - tel. 26 57 46. Zij zullen beoordeeld worden door een jury, waarin zitting hebben genomen: de heer drs G.H. Weekhout, burgemeester van Bloemendaal, Harm Botman, Joanne Sluijter, mevrouw H.V.M. Gottmer en de heer J.H. van Borssum Buisman. Eind oktober zal al het werk tentoongesteld worden in het Raadhuis van Bloemen daal te Overveen, waar ter gelegenheid van de opening de prijsuitreiking zal plaats vinden. Een ieder die nadere inlichtingen wenst, kan zich wenden tot het secretariaat van de Stichting, mevrouw H. van Voorst Vader-Duyckinck Sander, Midden Duin en Daalseweg 4 te Bloemendaal, tel. 023 - 26 57 46. 39

Ons Bloemendaal | 1982 | | pagina 40