MEDEDELINGEN De laatste maanden is dank zij onze wervingsaktie het aantal donateurs van onze stichting aanzienlijk toegenomen. Meer dan tweehonderd nieuwe donateurs hebben zich aangemeld. Daar zijn wij erg blij mee! In het vorige nummer van ons periodiek, het jaarverslag, hebben wij een oproep geplaatst voor een eerste nummer van de eerste jaargang, dat in ons archief ont brak. Inmiddels hebben we dat eerste nummer ontvangen van de familie C.M.H. Bosch, die wij daarvoor hartelijk danken. ■X- De adressering en sortering naar postcode van ons periodiek geschiedt met behulp van een computer. Onlangs hebben wij gemerkt bij het vergelijken van het computerbestand met het originele kaartenbestand dat bij de verzending van het jaarverslag een klein gedeelte van het adressenmateriaal ontbrak. Enkele dona teurs hebben daardoor geen jaarverslag (en acceptgirokaart!) ontvangen. Hiervoor onze excuses! Wij verzoeken deze donateurs kontakt met de redaktie of het secre tariaat op te willen nemen, indien zij hun jaarverslag nabezorgd willen hebben. Ook oudere nummers van ons periodiek zijn (soms) nog (beperkt) verkrijgbaar. ■X- De eerste inzendingen voor onze lustrumprijsvraag hebben we al ontvangen. Er moeten er echter nog veel volgen. Mocht u nog niet bezig zijn met uw creatie dan is het nu de tijd om er aan te beginnen. De voorwaarden hebben we nogmaals op de voorlaatste pagina van dit nummer afgedrukt. De tentoonstelling van alle inzen dingen zal plaatsvinden van zaterdag 30 oktober tot en met zaterdag 6 november a.s. in het gemeentehuis te Overveen. De prijsuitreiking zal ook in die periode plaatsvinden. We komen hierop nog terug in de septemberuitgave van ons periodiek. ■X- Wij zijn bezig met een geschiedkundig onderzoek naar het zogenaamde tram- wachtershuisje in Aerdenhout (bij de viersprong). Tot op heden is ons slechts bekend dat dit huisje de tuinmanswoning was, behorende bij het voormalige huis Rijnegom, destijds eigendom van de familie Van Riemsdijk. Op de plaats van het huis Rijnegom bevindt zich thans het gelijknamige flatgebouw. Het huis Rijnegom was een ontwerp van de architect Van den Arend, die ook het klokhuis van de fa.Enschede te Haarlem ontwierp. Wij doen een dringend verzoek aan onze donateurs om verdere gegevens over het tramwachtershuisje en eventueel over Rijnegom aan ons secretariaat te melden. -X- Op 4 en 5 september a.s. zal op de eerste verdieping van de Vleeshal aan de Grote Markt te Haarlem een Historische Markt gehouden worden, waaraan alle historische verenigingen en instanties in de regio Zuid-Kennemerland deelnemen. Initiatiefnemer is de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland i.o. De markt is geopend op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. "Ons Bloemendaal" zal aanwezig zijn met een eigen stand en een dia-presentatie. Wij rekenen op uw komst! 3

Ons Bloemendaal | 1982 | | pagina 4