DE SECTIE GROEN De activiteiten van de sectie Groen van de Stichting "Ons Bloemendaal" laten zich het best beschrijven met "goed rondkijken in de gemeente", "wat gebeurt er met het groen in onze gemeente?". Het laatste jaar is ons opgevallen, dat de gemeente in toenemende mate zich bezig houdt met de boomchirurgie, naast het snoeien. Ook de bezigheden zoals reeds elders beschreven met betrekking tot de bestrijding van de iepziekte leveren het bewijs, dat leiding en medewerkers van de Plantsoenendienst intensief preventie proberen te bedrijven waar dat mogelijk is. Helaas bevatte het kapplan voor deze winter weer een groot aantal iepen. Met grote vreugde zag de sectie Groen, dat op vele plaatsen het asfalt rondom bedreigde mooie, oude bomen werd weggebroken. Ervoor in de plaats kwamen gaten tegels. Bravo. In het bijzonder verwijzen we hier naar de Oosterduinweg ter hoogte van Rijnegom. Bij het behandelen van de jaarlijkse begroting of van suppletoire begrotingen hopen we, dat er in samenwerking met de gemeentediensten van Haarlem en Heemstede weer geld ter beschikking komt voor infrarood-fotografie van het bomenbestand Onlangs viel een grote beuk in Bloemendaal over en op een tennisbaan. De schrik van de eigenaar laat zich begrijpen. Van buiten leek die boom nog helemaal gezond. Inwendig was hij totaal verrot. Het omvallen van een zware hoge boom in een bos of grote tuin geeft minder kans op ongevallen, maar denk eens aan een smalle laan - zoals onlangs nog in Bloemendaal gebeurde - of vlakbij huizen. Het gevaar van ongelukken is dan zeker niet denkbeeldig. Als eenmaal per 4 jaar een overzicht ter beschikking komt, zal de Plantsoenen dienst preventief kunnen optreden. Dit kan echter slechts gelden voor de gemeente bomen in park en laan. Misschien is het dan mogelijk dat boombezitters - als er een nieuwe serie foto's is - zich kunnen oriënteren bij de Plantsoenendienst van de gemeente Bloemendaal aan de Brouwerskolkweg 2a te Overveen. Daar kan men altijd al terecht voor adviezen met betrekking tot zieke bomen. Van hieruit doet de sectie Groen een beroep op het gemeentebestuur en de raad om geld voor infrarood kartering te voteren. Tenslotte wil de sectie Groen u deelgenoot maken van een taak, die voor de bestuursleden wat moeilijk is te overzien. Het komt helaas nogal eens voor, dat bij herbestrating of bij herhaalde vernie lingen de bestrating wordt dichtgelegd, zodat niet meer is te zien, dat op die plaats een boom had moeten staan. Gaarne vraagt daarom de sectie Groen telefo nisch (Vriesendorp tel. 242291, Bienfait tel. 245290), maar het liefst schrifte lijk (Bellamylaan 5, Aerdenhout) ons bericht te geven, waar volgens u, lezers, een boom zou moeten staan. Als wij deze gegevens bundelen, dan zullen wij met de Plantsoenendienst overleggen wat de mogelijkheden zijn. 27

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 28