PRIJSVRAAG/TENTOONSTELLING EERSTE LUSTRUM Op 15 januari jl. vond de opening plaats in de Burgerzaal van het Gemeentehuis te Overveen. Een feestelijke opening, vooral door de muzikale inzending van Hans Osieck, die zijn impressies van Bloemendaalse leerlingen samen met Ineke Don op de vleugel vertolkte. De belangstelling voor deze officiële opening overtrof onze verwachtingen; een belangstelling die ook gedurende de daaropvolgende dagen overweldigend bleek te zijn. Daarom was het bijzonder plezierig dat we, dankzij de medewerking van de gemeente, de tentoonstelling nog een extra weekeinde konden openstellen. De inzendingen, zeer verschillend van aard, waren zonder uitzondering van hoog niveau. Het was voor de jury, bestaande uit de dames H. Gottmer en J. Sluijter en de heren G.H. Weekhout, J.H. van Borssum Buisman en H. Botman, dan ook een moeilijke opgave hieruit een keuze te maken. De eerste prijs, een door de heer H.E. Henneveld bijzonder fraai vervaardigde penning, ging naar de heer J.J.F. Groskamp uit Vogelenzang. Hij schilderde een decorstuk, voorstellende "het Huis te Vogelenzang" in winterse sfeer. De tweede prijs was voor mevrouw G.H.M. Verweij-Vissers uit Haarlem voor een op hout geschilderd 'naïef'. De inmiddels al verdwenen "Omval" te Overveen van de heer J. Roozen kreeg de derde prijs, terwijl de satire "Bij ons in Bloemendaal" van mevrouw M.C. Fahrenfort-Meuffels met de vierde prijs werd beloond. Naast deze prijswinnaars zijn er echter nog andere inzendingen die met ere genoemd dienen te worden. Wij denken hierbij aan het werk van de heer K. Zeeman, de aquarellen van de heer A.J. Pannekoek, het gecalligrafeerde gedicht van de heer C. Henri Soullié met bijbehorende prent, het wandkleed, voorstellende Huize Saxenburg, van mevrouw C. Veen, dat alle bezoekers bijzonder aansprak. De gastvrijheid, ons door de gemeente Bloemendaal betoond, hebben wij op zeer hoge prijs gesteld, evenals de inbreng van de heer J.M. van Mourik in de vorm van zijn interessante verzameling oude prentbriefkaarten, die aan onze tentoon stelling nog een bijzonder cachet gaf. Wij hopen in volgende periodieken verschillende inzenders "aan het woord" en "in beeld" te laten komen. r^«j Be voorzitter van de Stichting "Ons Btoemend.aal" houdt zijn openingstoespraak 4

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 5