VERSLAG VAN DE ACTIVITEITEN VAN DE STICHTING 'ONS BLOEMENDAAL' IN DE PERIODE 15 FEBRUARI 1982 TOT 15 FEBRUARI 1983 Voorlichting Activiteiten De Stichting "Ons Bloemendaal" heeft - zoals bekend moge worden verondersteld - tot doel het verspreiden van kennis over en het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in de gemeente Bloemendaal. Om dit doel te bereiken staat de Stichting een aantal middelen ter beschikking: de verspreiding van kennis, het geven van voorlichting en het ontwikkelen van speciale activiteiten. geeft de Stichting in de eerste plaats via het tijdschrift 'Ons Bloemendaal'. In 1982 verschenen 4 nummers: een nummer bevattende mededelingen en het jaar verslag 1981/82 (januari t/m maart), een nummer met artikelen (maart t/m juni), een nummer met inlegvel bevattende een fietstocht door de gemeente, uitgegeven ter gelegenheid van de Historische markt op 4/5 september 1982 te Haarlem (juni t/m oktober), een kort mededelingenblad (oktober t/m december). De redactie van het tijdschrift bestond in het verslagjaar uit de heer F.R. Stock en de dames J. Sluijter-Uyterhoeven en G. Verberne. Voorlichting werd indirect gegeven door het leveren van de tekst bij een viertal prenten, die de Rabo-bank uitgaf als geschenk ter gelegenheid van de opening van haar nieuwe bijkantoor aan de Bloemendaalseweg in Bloemendaal, april 1982. De Rabo-bank "beloonde" "Ons Bloemendaal" hiervoor met een overschrijving van 1.500,met welk bedrag wij weer andere activiteiten konden ontplooien. Voorlichting over de in voorbereiding zijnde gemeentelijke monumentenlijst verzorgden tijdens onze jaarvergadering op 8 april 1982 de heer drs J. Vermeulen, in samenwerking met de heren P. Jongens en mr H.E. Phaff. Deze drie heren vormen de commissie, die Burgemeester Wethouders adviseert omtrent deze lijst. Door middel van een diavoorstelling met lezing nam de heer Vermeulen ons mee langs veelal bekende plekjes, die we meestal achteloos voorbijlopen. Door zijn scherpe oog voor markante details kon hij ons wijzen op het bijzondere van het gewone, waardoor we ons bewust werden waarom dat gewone dan toch bijzonder is. Mevrouw Slagter en de heer Stock verzorgden in het bejaardencentrum "De Voghel- sanck" te Vogelenzang een diavoorstelling over 'Kareol'. Zeker voor herhaling vatbaar. Tijdens een "Kerkepad" van de lokale Raad van Kerken naar de kapel op de r.k. begraafplaats aan de Dennenweg, voorjaar 1982, waren wij aanwezig met tijd schriften, o.a. een nummer met een artikel van mevrouw Verberne over de kapel. Tenslotte deelde "Ons Bloemendaal" bloemendaalse kruidnoten en folders uit tijdens de culturele avond van het "Festival Bloemendaal", waar mr H.C. Wieringa die avond - 3 mei 1982 - dia's van Oud-Bloemendaal vertoonde. Eén activiteit reeds in het vorig jaarverslag vermeld was het huis aan huis in de gemeente verspreiden van een wervingsfolder van "Ons Bloemendaal". De Rotary- club Bloemendaal had ons hiertoe financieel in staat gesteld en het resultaat overtrof onze stoutste verwachtingen: een toename van ons contribuantenaantal met ruim 200 -tot bijna 700 in juni jl. 5

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 10