Eind 1982 was dit aantal zelfs gestegen tot ruim 800. De Rotaryclub zijn wij zeer dankbaar voor de verleende hulp. Dit groeiende aantal contribuanten toont eens te meer aan hoezeer velen in de gemeente het behoud van monumenten en natuur ter harte gaat. Wij weten ons dan ook als bestuur door u allen gesteund, wanneer we met ideeën, verzoeken of bezwaren bij overheid of derden aankloppen. "Ons Bloemendaal" is door de contribuanten een factor geworden waarmee - met name door het gemeentebestuur - rekening wordt gehouden. Een tweede met succes bekroonde activiteit was onze deelname aan de Historische Markt op 4 en 5 september 1982. De Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland i.o. organiseerde deze markt op de eerste verdieping van de Vleeshal in Haarlem. Ondanks het stralende nazomerweer bezochten ruim 1.500 mensen deze markt. Alle historische verenigingen uit Zuid-Kennemerland bemanden daar een kraam en gaven voorlichting over hun activiteiten. De Stichting Santpoort, de Vereniging Oud Heemstede-Bennebroek en "Ons Bloemendaal" gaven ieder een fietsroute uit langs de mooiste plekjes in hun gemeente. Deze routes sluiten zo op elkaar aan, dat wie ze alledrie kocht geheel westelijk Zuid-Kennemerland kan "befietsen". "Ons Bloemen daal" verkocht tijdens, maar ook na de markt zoveel exemplaren, dat er zelfs een tweede en derde druk noodzakelijk werden. Ook de gemeente Bloemendaal nam 100 exemplaren van ons af.De totale oplage heeft tenslotte 1.600 exemplaren bedragen. Speciale dank zijn wij verschuldigd aan mevrouw J. Patijn-Bijl de Vroe en mevrouw W.H.A. van Trotsenburg-Muyzers (toen nog gewoon contribuant) die veel werk verzet ten respectievelijk voor de verwezenlijking van de fietsroute en bij de organisa tie van de markt. De laatste en tevens "langdurigste" activiteit was de lustrum-prijsvraag die "Ons Bloemendaal" uitschreef met als afsluiting een tentoonstelling in de kelder van het gemeentehuis. "Ons Bloemendaal" bestond 5 jaar en ter gelegenheid daarvan vroegen wij ieder, jong en oud, wel- en niet-Bloemendalerdie daar zin in had, zijn liefde en bewondering voor Bloemendaal uit te drukken in woord en/of beeld. Leek het er eerst op of de respons zou maar vrij gering zijn, naarmate de slui tingsdatum naderde stonden telefoon en huisbel bij het secretariaat niet stil. Het ene na het andere kunstwerk werd aangedragen: natuurlijk veel tekeningen, aquarellen en schilderijen, maar ook foto's, gedichten, naaldkunstwerk, droog bloemcomposities en zelfs een diorama. Genoeg om een tentoonstelling te organi seren en de jury, bestaande uit de heren J.H. van Borssum Buisman en Harm Botman, de dames H. Gottmer en J. Sluijter-Uyterhoeven en burgemeester drs G.H. Weekhout, te vragen hieruit datgene te kiezen, dat in aanmerking kwam voor de penning die onze contribuant de heer H.E. Henneveld zo vriendelijk was voor ons te ontwerpen en te maken. Penningmaker J. Visser uit Zandvoort goot met liefde deze fraaie penning zonder kosten! Uiteindelijke winnaar was de heer J. Groskamp uit Vogelenzang met een ca. 2x3 meter groot doek, voorstellende een verkilde beuk in de sneeuw voor het Huis te Vogelenzang. De tweede prijs werd toegekend aan mevrouw G.H.M. Vermey-Vissersen de derde prijs was voor de heer J. Roozen, de vierde prijs kreeg mevrouw M.C. Fahrenfort-Meuffels terwijl een eervolle vermelding ging naar de heer C.H. Soullié. De tentoonstelling werd pas na enig uitstel van 15 tot 22 januari 1983 gehouden. Kennelijk vonden de meer dan 700 bezoekers dit geen bezwaar. Zeer erkentelijk zijn wij het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van kelder en burger zaal. Ter opluistering van de opening brachten namelijk Hans Osieck en Ineke Don acht door Hans Osieck gecomponeerde karakterschetsen voor piano a quatre mains in de burgerzaal ten gehore. Deze schetsen schreef Osieck tussen 1938 en 1946 en 6

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 11