Contacten Behoud droeg ze op aan de leerlingen, die hij toen in Bloemendaal had. Een betere omlijsting van de opening hadden de ongeveer 150 belangstellenden niet kunnen wensen. "Ons Bloemendaal" onderhield - evenals vorig jaar - formele en informele contac ten met het gemeentebestuur. Het (nog steeds) groeiende aantal contribuanten maakte dat met de mening van de Stichting rekening wordt gehouden. Zo werd - zij het op wat korte termijn - onze mening gevraagd over het gemeente- lijk kapplan. Nog steeds zijn verreweg de meeste te kappen bomen slachtoffer van de iepziekte. Begin februari viel nog de reusachtige (holle) iep tegenover het flatgebouw 'Zomerzorg' in Bloemendaal. Wij werden uitgenodigd voor de onthulling van het beeld "Een moeder" van Lia Versteege, dat een plaats kreeg bij het parkeerterreintje bij Albert Heijn in Bloemendaal. Glas- en lectuurbakken moesten plaats maken voor dit beeld, een vernieuwing die nu eens echt een verbetering is en waarvoor we gemeentebestuur en sponsors hulde betuigen. De uitwisseling van publikaties met de Stichting Santpoort, Genootschap Oud- Zandvoort, Vereniging Haerlem, Genootschap Oud Noordwijk, Vereniging Oud Heemstede-Bennebroek, Stichting Meer-historie en Stichting Oud-Aalsmeer werd voortgezet De dames Slagter en Van Voorst Vader hadden zitting in het algemeen bestuur van de Stichting Historisch Museum Zuid-Kennemerland i.o. Over de Historische Markt die deze Stichting organiseerde, zie elders in dit verslag. De historische dag van de Culturele Raad Noordholland in Hoorn in oktober 1982 werd bijgewoond. Deze dag was dit keer gewijd aan het gebruik van monumentale kerken voor andere dan religieuze doeleinden. "Ons Bloemendaal" bleef donateur, respectievelijk lid van Contact Milieu bescherming Noord-Holland, de Bomenstichting en de Bond Heemschut. Voorts sloten wij ons aan bij de Nationale Contactcommissie Monumentenbescherming, die alle particuliere monumentenzorg bundelt. Naast voorlichting hoort ook behoud tot onze doelstellingen. Daadwerkelijk res taureren doet "Ons Bloemendaal" door gebrek aan geld, deskundigheid en werkkracht niet. Toch behoort wederopbouw van de 'Hermitage' op 'Elswout' nog steeds tot de stille wensen. Wel trachten wij door inventarisatie en documentatie vast te leggen wat het behouden waard is. 'Bosch en Landzigt' (Zandvoorterweg 68), het zg. tramhuisje (Oosterduinweg beide te Aerdenhout, en het Jeugdhuis van architect van Kempen in Bloemendaal waren onderwerp van bouwkundig en historisch onderzoek. De gemeentelijke monumenten lijken momenteel minder in gevaar te zijn, Immers, in een tijd van recessie liggen projectontwikkelaars iets minder gretig op de loer, maar juist nu zou het zaak zijn een goed onderbouwde lijst met bijbehorende verordening en subsidiemaatregelen klaar te hebben om klaar te zijn voor het 7

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 12