Bestuur geval de economie weer aantrekt. Het is te hopen, dat nu ernst gemaakt wordt met de gemeentelijke monumentenlijst. Al te vaak overwoog men in Bloemendaal bescherming, als het te laat was. Sinds 1977 is het bestemmingsplan 'Duin en Daal I' in behandeling. Eind 1982 verkeerde deze behandeling in haar laatste fase en maakte een afvaardiging van de Raad van State die de Kroon moet adviseren een 'descente sur lieu'Op een mistige novembermorgen bezocht een groot gezelschap de meest omstreden percelen en panden in het park Duin en Daal. De dames en heren lieten zich informeren over wat ieder wilde met zijn/haar terrein of huis en zullen binnenkort beslis sen of de gevraagde (extra) verkaveling, uitbreiding bouwvolume, bouw van zwem baden, extra panden of juist afbraak daarvan zal worden toegestaan. In opdracht van de Raad van State startte het gemeentebestuur voorjaar 1982 een artikel 19-procedure om een eventuele uitrit van het aan te leggen tennispark aan de Elswoutslaan mogelijk te maken. Het aantal bezwaarschriften was echter dermate groot, dat Burgemeester Wethouders besloten niet de versnelde artikel 19-procedure, maar die van het normale bestemmingsplan te volgen. Hier door zijn er meer beroepsmogelijkheden - tot en met de Kroon - en zijn de rechten van de belanghebbenden - in dit geval ook "Ons Bloemendaal", dat de Elswoutslaan gaaf wil houden - beter gewaarborgd. Wij hadden contact met de directie plantsoenen van Publieke Werken. Wij bespraken onze bezwaren tegen het volkomen kaalharken van parken en plantsoenen, het ongebreideld of niet zorgvuldig spuiten met herbiciden en het niet steeds her planten van bomen waar kap plaatsvond. Hoewel de standpunten nog steeds uiteen lopen, lijkt een voorband informatief overleg zeker de moeite waard. De samenstelling van het bestuur onderging het afgelopen jaar enkele wijzigingen. Tijdens de jaarvergadering 1982 werden mevrouw J. Sluijter-Uyterhoeven en de heer L. Bienfait opnieuw benoemd. De heer mr J.H. Warnaars moest zich echter vanwege drukke werkzaamheden en vanwege zijn verkiezing tot lid van de Bloemendaalse gemeenteraad in mei 1982 terugtrekken. Vooralsnog werd de hierdoor ontstane vacature niet vervuld. Eind 1982 moest ook mevrouw drs H. van Voorst Vader-Duyckinck Sander vanwege familie-omstandigheden aftreden. Haar funktie werd overgenomen door de dames A.C. van der Vuurst de Vries-Beets en W.H.A. van Trotsenburg-Muyzers. Het secretariaat is gevestigd bij mevrouw Van Trotsenburg, Clematislaan 3, 2111 BD Aerdenhout, tel. 023 - 240751. Per 31 december 1982 was de samenstelling van het bestuur als volgt: L. Bienfait, voorzitter Bellamylaan 5, 2111 CH Aerdenhout, tel. 245290 mevrouw A.C. van der Vuurst de Vries-Beets, eerste secretaris Clematislaan 2, 2111 BE Aerdenhout, tel. 246078 mevrouw W.H.A. van Trotsenburg-Muyzers, tweede secretaris Clematislaan 3, 2111 BD Aerdenhout, tel. 240751 H.L. Hubrecht, penningmeester Oosterduinweg 254, 2111 XK Aerdenhout, tel. 246446 mevrouw J. Sluijter-Uyterhoeven Midden Duin en Daalseweg 22a, 2061 AS Bloemendaal, tel. 264009 8

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 13