zijn voetsporen treden, zoals dat vele malen voorkwam in die tijd (afb. 2). Toen het zover was dat Hendrik Arent in 1900, nadat zijn vader was overleden, met zijn vrouw, Cornelia Begeer, de zaak zou gaan leiden, kwamen er de nodige veran deringen In 1903 liet hij door de hier pas gevestigde aannemer Gebr. Verduin het woon winkelhuis verbouwen, zo dat van het leuke lage oude pand het aanzien geheel verdween. Het huis werd grotendeels nieuw opgetrokken, een verdieping hoger dan het oude, en in de gevel werd de tekst geplaatst: "gebouwd 1643 - verbouwd 1903". Nu, van dat eerste jaartal klopt niet veel, want in dat jaar is de bebouwing al drie jaren gereed, maar vroeger keek men niet zo nauw. Jan Cornelisz was namelijk in 1640 de bouwer van het winkelpand op de erfpachtgrond van Joris Jansz Suurland, die tevens zijn buurman was. Afb. 3: Reinier en Matilda Slot voor De Trompetter na. de verbouwing1903 Hetzelfde uithangbord dat de oude bebouwing sierde, werd opnieuw aan het nieuwe pand gehangen, wat ook het geval was met het zonneluifeltje waaraan overdag de zakjes kruidnoten hingen, het stoepje met de gele klinkertjes en het bankje werden, met de winkeldeur, eveneens gespaard. Bij deze gelegenheid metselde het 2-jarig zoontje Reinier, vernoemd naar zijn grootvader, de eerste steen op 15 december 1902. Nadat de verbouwing klaar was, werd Reinier met zijn zusje Matilda op de foto vereeuwigd (afb. 3) Hendrik Arent Slot was een man die altijd met grote inzet zijn bedrijf uitoefende. Zo kocht hij in de twintiger jaren twee winkelhuizen erbij: het pand Verbindings weg hoek Kinheimweg, waarin de bij hem in dienst zijnde heer Tuyl en zijn vrouw woonden en winkel dreven, hij had de bakkerswijk en zijn vrouw stond in de brood- annex snoepwinkel waarin je nog voor 5 cent een wijnbal of zoethout kon kopen. Hetzelfde was het geval met Arie van der Ham: hij bemande de broodwinkel van Slot op de hoek Genestetweg-Bloemendaalseweg, nu bakkerij Van Vessem. Zelf had Slot 11

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 12