Afb. 4: In de broodbakkevif van Slot, 1910. tussen de bedrijven door ook een broodwijk en was hij, zittende op zijn bakfiets met het witte schort voor, een bekende verschijning hier in het dorp. De kruid noten stonden toen ook behoorlijk in de belangstelling, vooral van de hier vertier zoekende en logerende Amsterdammers, die veel kruidnoten bij hem kochten. De kruidnoten waren zowel in zakjes als in trommeltjes te koop, naar gelang men besteden wilde. Op de blikken kruidnotentrommels stonden alle drie de winkel panden afgebeeld, want ze werden daar eveneens verkocht, met het door Slot gebakken brood {afb. 4 en 5). Intussen was ook zoon Reinier, de steenlegger van de verbouwing in 1903, bij zijn vader werkzaam en zette het bedrijf na het overlijden van vader in 1939 met zijn moeder voort. Na deze periode zouden er minder zonnige dagen voor hen aanbreken en werd het met de Trompetter een aflopende zaak. Reden hiervoor was o.a. de enorme vestiging rond 1925 van de broodfabriek van Franken, welke aan de Korte Kleverlaan, thans garage Van Loon, een nieuwe broodfabriek liet bouwen en groots opzette met een groot aantal bezorgers die met de bakfiets vele Bloemendaalse gezinnen van brood voor zagen. Slot kon tegen deze grote concurrent niet meer op. Nadat de Tweede Wereld oorlog bijna ten einde was en Reinier Slot als laatste telg kwam te overlijden, gingen de zaken bergafwaarts. De bakkerij achter het winkelhuis werd vanaf nu niet meer gebruikt en de broodleverantie aan de filialen van Tuyl en Van der Ham kwam nu van Franken. Reinier's weduwe, mevrouw Slot-de Klerk, hield nog wel de winkel aan, maar groots was het niet meer, en weldra werden de twee filialen afgestoten. Eind 1960, toen de heer R. Rutte de Trompetter overnam, was er al geen verkoop meer; na een paar jaar, toen het pand leegkwam, werd het uithang bord, dat reeds in 1952 door de gemeente op de monumentenlijst was geplaatst, van de gevel gehaald, en zo was het definitief afgelopen met de Bloemendaalse Trompetter 12

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 13