BIJ ONS IN BLOEMENDAAL EEN KLEINE SATIRE "Is dit de Godfried Bomanshof?", vroeg de Atalanta-vlinder, die was neergestreken op mijn paarse rok. Ik zat op de bank, dichtbij "Erik op de Vlinder", en had een ijsje gekocht. Het paste zo goed bij die mooie warme dag in september... "Nee, mevrouw", antwoordde ik beleefd. (Sinds ik Godfried's "Klein Insecten boek" bestudeerd heb, ver sta ik de taal van die kleine wezens "Die vindt U in een aan grenzend stadje, wij in Bloemendaal "Dank U, dank U. Overigens ben ik geen mevrouw, maar een vent", zei de vlinder. (Tja, dat kan ik vandaag de dag al niet meer zien aan mijn soortgenoten, laat staan bij vlinders!) "Zeg maar Ad tegen me", ging de vlinder voort, "mag ik hier even uitrus ten?". "Ja, natuurlijk", zei ik. "En ik ben moeder G" (Want, wij in Bloemendaal zijn nu niet zo direct van jij en jou en ik kon ook zijn leeftijd niet schat ten.) "Ha, ha, moeder G", hoorde ik opeens een geaffecteerde stem. "Gaan we een spel letje doen?". Het was mevrouw Wesp, die op mijn pols was gaan zitten, dichtbij het ijsje. "Leuk, hoor", waar zit Uw dochter?". "Mijn Maja zit niet, die werkt", antwoordde ik haar. "Au! Zoudt U zo vriendelijk willen zijn een ander plekje op te zoeken?" "Dat was ik al van plan", zei mevrouw Wesp. "Trouwens, ik houd niet van Chanel. Dat parfum past alleen bij jonge vrouwen". Ziezo, de steekjes waren gewisseld. Ze ging achter mij op de bank zitten en ik wist, dat we haar de hele middag niet meer kwijt zouden raken. "zo, die zit", zei Ad, "maar vertelt U mij dan waarom dat grafsteentje daar ligt met 'Erik' en "Godfried Bomans" erop gebeiteld... Hë, kijk nou es...". Plotseling voelde ik een koud handje op mijn arm. Daar zat Erik naast mij. Hij was van de grote stenen vlinder afgesprongen. "Ik hoorde wel wat die knul daar zei". Hij wees op Ad. "Maar ik ben toch springlevend? Wat er op die steen staat is alleen voor die sufferds, die nooit van mij gehoord hebben. En waarom zegt U niet dat er, bij ons in Bloemendaal, een Godfried Bomanslaan is? In Vogelenzang toch?". 31

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 32