Het archief De Hermitage Rondvraag De voorzitter brengt vervolgens een punt ter sprake, dat het bestuur op het ogenblik bezighoudt, namelijk het archief. Wij hebben een nog niet deskundig georganiseerd archief en vragen ons af of er onder de contribuanten niet iemand is die verstand heeft van archiveren. Het bestuur zou graag met zo iemand in contact komen! De heer A.A. Vriesendorp geeft een kort verslag van zijn aktiviteiten met betrekking tot de 'Hermitage' op 'Elswout'. "Heemschut" had in haar blad een artikel over werkplaatsen voor vrijwilligers. Ook al was dit projekt nog niet van de grond, hij heeft toch advies gekregen. Via verschillende instanties heeft de heer Vriesendorp nu een groep vrijwilligers gevonden, die in samenwerking met Staatsbosbeheer in de weekends de 'Hermitage' op 'Elswout' wil gaan opbouwen. Voor dit doel wordt nu geld ingezameld. Er zijn oude steentjes beschikbaar gesteld en riet voor het dak. Er is al publiciteit geweest in Haarlems Dagblad en Bloemendaals Contactblad. Het doel van onze Stichting: het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in onze gemeente, is de reden dat wij de wederopbouw van dit prieeltje ter hand nemen. De heer Zeegers vraagt of de Stichting zich zou willen inzetten voor het streek vervoer, te weten de trein. Aangezien de lijn Haarlem-IJmuiden gaat verdwijnen, zou de heer Zeegers graag zien dat meer andere treinen zouden stoppen in Bloemendaal Het bestuur stelt, dat het niet in onze lijn ligt hieraan iets te doen. Opge merkt wordt, dat hij misschien de Vereniging van Voetgangers hierover moet benaderen. De heer Zeegers vraagt zich ook af of er geen aanlijngebod voor honden in Bloemendaal zou kunnen komen. Het hondevuil ligt overal. Mw. Stock vraagt wat "Ons Bloemendaal" op haar programma heeft staan voor het komende jaar. Vorig jaar was het de fietstocht en wat nu? Zij doet de suggestie om misschien toch weer present te zijn op de jaarmarkt. De voorzitter meent, dat het geld inzamelen voor en wederopbouwen van de 'Hermitage' een belangrijk doel zal zijn. Ook wil het bestuur meer aandacht gaan schenken aan Vogelenzang. De heer Vermey vindt het jammer dat er bij het beeld bij Albert Heijn steeds een witte kar geparkeerd staat. Het bestuur zal kijken of het daar iets aan kan doen. De voorzitter dankt iedereen voor zijn of haar aanwezigheid en nodigt iedereen uit om na de koffie naar de film over de afbraak van 'Kareol' te kijken, die vertoond zal worden door de maker, de heer ir F. Blansert. Zijn boeiende film over de redding van de tegel tableaux en de afbraak wordt gevolgd door een dia presentatie over de geschiedenis en het verval van 'Kareol' door mw. H. Slagter- Wieringa. Hoewel beide presentaties al eerder in het Gemeentehuis werden gehouden, was het een boeiend geheel en een waardig besluit van deze zesde jaarvergadering. 5

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 6