DE BLOEMENDAALSE BROOD- EN KRUIDNOTENBAKKERIJ 'DE TROMPETTER' 7 Was er ooit een typisch Bloemendaals artikel dat grote bekendheid genoot, zowel hier ter plaatse als ver daarbuiten, dan waren dat wel de Bloemendaalse kruid noten, een speciaal, naar anijs smakend, gekruid koekje, door de eeuwen heen hier gemaakt in de percelen Bloemendaalseweg nrs. 112 en 114, thans in bezit van de heer R. Rutte, met twee trapgevels en poortgebouw (afb. 1)dat als de deuren openstaan een leuk doorkijkje geeft naar de nog bestaande oude achterbebouwing, de nrs. 116 en 118. Dit is zesmaal per week de verzamelplaats van de kranten bezorgers, die daar hun kranten komen ophalen. Afb. 1: Bloemendaalseweg 112-114 Op ongeveer dezelfde plaats waar nu het lichtreclamebord hangt van Drukkerij Trapman, hing ruim 315 jaar lang het uithangbord "De Trompetter", de naam van het bedoelde winkelhuis annex broodbakkerij Het begon allemaal op 10 februari 1644. Govert Aerentsz kocht toen van Pieter van de Ginster het winkelhuis met erf en werf, met dien verstande dat hij daar geen commenijs(kruideniers)bedrijf mocht gaan uitoefenen. De verkoper had in het vier jaar oude pand een kruideniersbedrijfmaar ging dat verplaatsen en om concurren tie te vermijden, moest Aerentsz met die bepaling het pand overnemen. Hij hing (1) toen de Trompetter uit en begon daar een bakkersbedrijf, terwijl zijn vrouw Maijcken Jacobs Craijesteijn de winkel voor haar rekening nam. Bloemendaal is dan nog een klein, rustig dorp (2), eigenlijk meer een buurtschap, met enige bebouwing bij de N.H. kerk, de kerkbuurt geheten, en enige huizen bij het einde van de vaart, in de naaste omgeving van de Trompetter. Die vaart liep van de Delft ter lengte van de huidige Dr. D. Bakkerlaan en mondde uit in de zg. 'haven van Bloemendaal' tegenover café 't Hemeltje, waar toen de schuiten het benodigde materiaal aan- en afvoerden, grotendeels voor de toen nog in volle bloei zijnde garen- en linnenblekerijen die hier in overvloed waren, vooral ten oosten van de Bloemendaalseweg, Kennemerweg en de omgeving ten westen van de

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 8