MEDEDELINGEN Hermitage Paddestoelentocht Contributieverhoging Archief Reeds eerder vermeldde ons bestuurslid Vriesendorp over onze plannen om de Her mitage in Elswout te herbouwen. De oproep om geld te verzamelen voor de benodigde materialen leverde rond f. 1.000,= op, maar de genereuze gift van f. 4.000,= van het jubilerende Advies bureau Van Luyken (gehuisvest in het mooi gerestaureerde Sparrenheuvel) deed terstond onze zorgen vergeten. Inmiddels begonnen de mannen van De Korte (Bovenwegkwartier) met graven. Ze stuitten op de oude gele steentjes van de oude vloer. Het bestuur wenst deze sportievelingen goed weer en veel succes. L.B. Op 15 oktober j.l. maakten wij onder leiding van de Heer Horeman van de I.V.N. (Instituut voor Natuurbeschermingseducatie) een wandeling door Elswout. Helaas was de animo voor deze wandeling op zaterdagmorgen niet groot, maar het kleine groepje dat uiteindelijk op pad ging was wél enthousiast en heeft met veel belangstelling de interessante tocht van de Heer Horeman gevolgd. Hij maakte ons attent op de enorme variëteit aan paddestoelen in Elswout en hoe en waar zij groeien. Hij gaf ook interessante informatie over de natuur in het algemeen. Het was een welbestede morgen en wij zijn de Heer Horeman zeer erkentelijk voor het ter beschikking stellen van zijn vrije tijd en zijn natuurkennis. J.S.U. Op onze jaarvergadering op 22 april j.l. deden wij een voorstel tot contribu tieverhoging. In verband met de hoge druk- en verzendkosten van ons periodiek (f. 5,= f. 6,= per nummer) zijn wij genoodzaakt de minimumcontributie voor gewone leden van f. 15,= te verhogen tot f. 20, en voor 65+ en scholieren van f. 7,50 tot f. 10,=. Deze contributieverhoging zal per 1 januari 1984 ingaan. J.S.U. Van de gemeente Bloemendaal ontvingen wij het bericht dat het 'statisch' archief van de stichting 'Ons Bloemendaal' in de kelder van het gemeentehuis geplaatst mag worden. Het bestuur van onze stichting is het gemeentebestuur erg dankbaar voor deze toestemming, die een waarborg inhoudt dat ons archief met deze plaatsing voor de toekomst optimaal bewaard kan blijven. E.R.S. 2

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 3