UITLUI Tot mijn grote spijt moet ik u mededelen, dat deze zomer twee bestuursleden wegens gezondheidsredenen uit het bestuur hebben moeten treden, mevrouw Gerda Verberne en Aad Vriesendorp. Reeds vele jaren kennen de lezers van ons blad Gerda Verberne. Als biologe heeft zij allerlei aspekten van de natuur voor ons beschre ven; daarnaast droeg zij ook bij aan onze meerdere kennis van de Bloemendaalse historie. Haar laatste publikatie was de inventarisa tie van ijskelders in de gemeente. Het bestuur maakte op een mooie zaterdagochtend met haar een tocht langs de overblijfselen van de ijskelders, waarvan enkele óf zeer in verval waren, óf nog slechts als een heuveltje te herkennen. Maar andere waren in uitstekende staat (De Rijp!). We kropen onder en tussen het prikkeldraad door en kwamen op plaatsen, waar we nog nooit waren geweest. Gerda, vanaf deze plaats wil ik je hartelijk bedanken voor je inzet voor het bestuur en voor het tijdschrift. Moge het je goed gaan. De periode, gedurende welke Aad Vriesendorp deel van ons bestuur heeft uitgemaakt, was niet zo lang. Maar vanaf het begin tot het moment, dat het niet meer ging, heeft hij zich op humoristische manier zeer intens met onze aktiviteiten beziggehouden. Zijn verslagen in het bestuur - maar ook in het tijdschrift - waren van grote kwaliteit. Moeilijke problemen, met procedurele en juridische aspekten, bracht hij heel rustig analyserend tot een goed einde. Het laatste wapenfeit vormde het weer opnieuw bouwen van de Hermitage, het prieeltje op het landgoed 'Elswout', dat enige jaren geleden in elkaar stortte. Dit prieeltje - daarover bracht Aad verslag uit in ons blad - zal op tekeningen van architect Stoop herbouwd worden. Aad, het was een tijd, waarin ik - en het hele bestuur - genoot van jouw enthousiasme en jouw originele ideeën, die altijd getuigden van een gezond realisme. Mede namens het bestuur dank ik je heel hartelijk voor je vriendschap, warme belangstelling en enthousiaste inzet. Ik hoop, dat je in de toekomst het prieeltje in volle glorie kunt zien herrijzen. Louis Bienfait 3

Ons Bloemendaal | 1983 | | pagina 4