JAARVERSLAG OVER 1984 ACTIVITEITEN Terugblikkend op het jaar 1984 mogen we zeggen, dat vele zaken onze aandacht en inzet gevraagd hebben. Het bestuur kwam voltallig 9 keer bijeen, afgezien van de veel frequentere besprekingen van de verschillende secties. Een van onze bestuursleden, Fred Stock, moest helaas vanwege ver huizing naar elders aftreden, maar blijft ons als adviseur ter zij de staan. Daarentegen mochten we ons verheugen in de komst van twee nieuwe bestuursleden: Wij zijn ingenomen met de toetreding van de heer van Emmerik tot ons bestuur, zodat we nu ook Vogelenzang vertegenwoordigd hebben. Trouwe lezers van ons blad zullen reeds verscheidene artikelen van zijn hand gelezen hebben; één van de vele activiteiten van de heer van Emmerik Ook zal het niet onopgemerkt gebleven zijn dat we er een artistiek medewerker bij hebben gekregen - Harm Botman. De verfraaiing van ons tijdschrift - waarover later meer - oogstte al veel bijval. De huidige samenstelling van het bestuur zult U elders in het blad aantreffen. Begin 1984 ontworpen twee leden van het bestuur een welkomst- brief, die al degenen die zich thans opgeven als donateur, ont vangen. Hard is er gewerkt aan het tot stand komen van het archief. Al onze stukken van de afgelopen 7 jaren staan nu gerangschikt in een archiefkast in de kelder van het Raadhuis. Het systeem, dat met hulp van de heer G. van Hasselt tot stand kwam, blijkt in de prak tijk goed te voldoen. De archiefkast staat al geheel vol en uit breiding lijkt dan ook noodzakelijk. Op 11 april 1984 hielden we de ledenvergadering, gevolgd door twee films uitgebracht door het Bureau Voorlichting van het Provin ciaal Bestuur van Noord-Holland. Een geslaagde bijeenkomst. Op 22 oktober j.l. mochten belangstellende toehoorders genieten van een lezing over de geschiedenis van de Joodse Begraafplaats te Overveen, gehouden door mevrouw H. S1agter-WieringaOp haar hel dere, directe manier wist Jet Slagter de wereld achter de stenen muur op de Tetterodeweg tot leven te brengen en licht te werpen op een voor velen onbekend stukje joodse geschiedenis. De Rotary Club Haarlem/Bloemendaal heeft een viertal wandelroutes in onze gemeente uitgezet en op bijzonder aantrekkelijke wijze be commentarieerd. Deze wandelroutes, vanuit de Mollaan te Bloemendaal, vanuit het station te Overveen, het Wethouder Laanpark te Aerden- hout en vanuit de Rooms Katholieke Kerk te Vogelenzang sluiten uit stekend aan op de door "Ons Bloemendaal" in 1982 uitgegeven fiets route van Noord naar Zuid. Wandelroutes en fietsroute zijn verkrijg baar bij het secretariaat, maar ook ten gemeentehuize. In juni j.l. kregen wij op charmante wijze deze wandelroutes aange boden Hierbij dankt het bestuur de Rotary Club nogmaals voor deze verrijking van mogelijkheden om van onze gemeente in al zijn pracht te genieten Het hele jaar door speelde de kwestie van de woutslaan voor het tennispark "Duinvliet" een grote rol. Bij de gemeente Bloemendaal en later bij Gedeputeerde Staten werden be zwaarschriften tegen een dergelijke uitrit ingediend. Kortgeleden, 10

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 11