SECTIE TIJDSCHRIFT medegedeeld, dat de financiering van een behoorlijk beleidsplan voor een goed uit te voeren onderhoud niet rond te krijgen zou zijn. Het blijft aan de Gemeenteraad om de prioriteiten te stellen. Met genoegen hebben wij inmiddels vernomen dat er een flinke post op de gemeentebegroting voor de komende twee jaar is uitgetrokken om de Elswoutslaan op te knappen. Het tweede aspect van de Elswoutslaan waaraan het bestuur aandacht besteedde was, zoals U reeds gelezen hebt, de langzamerhand be ruchte uitrit van het tennispark. Sectie Groen maakt zich ernstige zorgen over de belasting van de bermen als er een uitrit voor au to's komt, want volgens onze informatie zal de parkeerruimte binnen het park niet toereikend zijn. Ook verkeertechnisch zal het in- en uitrijden, ondanks zorgvuldig manouvreren en uitkijken, de nodige problemen veroorzaken. Enfin, het aantal verkeersborden aan de Elswoutslaan doet ons reeds de bomen in het bos niet meer zien, zo dat een tiental borden méér geen grotere aandacht zal afleiden. In de paragraaf activiteiten hebt U kunnen lezen over onze bezorgd heid betreffende deze zaak en de stappen die wij ondernomen hebben. M£(È_KapP.l werd zoals gewoonlijk vrij laat aan het bestuur voor commentaar toegezonden. Ons viel daarbij op, dat er in het winter seizoen 84-85 minder bomen hoefden te verdwijnen. Dit zou kunnen duiden op een beter onderhoud van de laatste jaren, dan wel op een gunstig jaar. Wij houden het op het eerste. Veel jonge bomen werden i ng ep1 ant Eind 1984 sneuvelden ook de laatste der apostelen aan de Zijweg bij Elswout. Het is triest de enorme reuzen ter aarde te zien gaan,maar tot onze vreugde kunnen wij berichten, dat een dicht ingeplante beukenrij aan weerszijde de Zijweg is gaan sieren. Diverse parken en parkjes werden gedund om de mooie bomen een goe de uitgroei te verzekeren, kortom: de plantsoenendienst krijgt we derom een pluim. Volgens onze informatie is er dit jaar iets minder gespoten tegen onkruid langs de wegen. Over de proef om in het Bovenwegkwartier niet te spuiten heeft het bestuur nog geen verslag van de gemeente ontvangen. We hopen evenwel dat nu grotere delen van de gemeente van minder spuiten kunnen profiteren. Het bestuur is overigens wel van mening dat goten en ruime wande1stroken vrij van onkruid moeten blij ven In 1984 verscheen de 8e jaargang van het tijdschrift "Ons Bloe- mendaal vier maal, te weten: - een dun nummer, bevattende het jaarverslag, alsmede het finan ciële jaaroverzicht, mededelingen en de aankondiging voor de jaar vergadering. (nr. 1, januari t/m maart) - een dik nummer met artikelen en mededelingen en veel foto's, voor het eerst met een nieuw lettertype op de voorpagina naar ontwerp van Harm Botman, (nr. 2, april t/m juni) - een mededelingenblad met uitnodiging voor een lezing door mevrouw H. Slagter over ""tie Geschiedenis van de Joodse Begraafplaats te Overveen" en als enige illustratie een afbeelding van de serie briefkaarten, die Harm Botman maakte, ten bate van de koepel bij Wildhoef, (nr. 3, juli t/m september) - een dik nummer met mededelingen en artikelen. Het was de eerste 13

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 14