SCHOLEN JUBILEREN KOEPEL 'WILDHOEF' Ju1ianaschoo1 - 50 jaar" Uitgave van 20 bij 30 cm..waarvan het belangrijkste deel een interessant historisch overzicht, geschreven door de Heer R.D. Lagendaal, oud-hoofd der school, aangevuld met enige herinneringen van oud-1eer1ingen Het geheel verlucht met vele interessante foto's, waarop vele oud-1eer1ingen zichzelf kunnen terugvinden. Het boekje is te verkrijgen bij de Julianaschool en kost f.10, Van harte aanbevolen! "Het alfabet naar Hartenlust" of "Zeventig jaar schoo1historie in trefwoorden", Uitgave ter ere van het zeventig-jarig bestaan van de Hartenlust, de enige gemeentelijke school in het voortgezet onderwijs. De gebonden editie in een beperkte en genummerde oplage van 500 wordt aan de leden van de Stichting "Ons Bloemendaal" aan geboden voor f.30,--. (Verkrijgbaar bij Boekhandel de Wit, Bloe mendaal Van de opening in 1914 tot de brugklas in 1985 is langs trefwoor den in alfabetische volgorde een anekdotisch en boeiend beeld gegeven van zeventig jaar middelbaar openbaar onderwijs in Bloe mendaal Vele foto's, vooral klassefoto's, maar ook andere leuke herin neringen maken het een waardevol dokument waarvan eenieder nu zal kunnen genieten! In nauw overleg met restauratie-deskundigen van de Gemeente en "Ons Bloemendaal" wordt er gewerkt aan een gedegen plan tot her stel van de koepel. Bij nauwkeurige inspectie bleken er namelijk meer gebreken te zijn dan aanvankelijk voorzien. De kunst is nu om met het thans ter beschikking zijnde budget toch een verantwoorde oplossing te vinden. Bovendien is haast geboden, gezien de naderende herfst en winter. Het streven is zo snel mogelijk in overleg met, en eventueel onder toezicht van Monumentenzorg Zeist te starten met de direct noodzakelijke voorzieningen, om verdere aftakeling tegen te gaan en een begin te maken met de restauratie. Gaarne willen wij al diegenen, die er mede voor gezorgd hebben, dat onze aktie een succes is geworden,op deze plaats dank zeg gen voor hun inzet. Vanzelfsprekend zullen wij U op de hoogte houden van verdere ontwikkelingen rond de Wildhoef-koepel. J. S1agter-Wieringa 2

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 21