GOED NIEUWS HERMITAGE DORPSSTRAAT BLOEMENDAAL Tot onze grote vreugde hebben wij vernomen dat tezamen met het landgoed Elswout ook de Elswoutslaan in Overveen zijn aangewezen als rijksmonument door het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur De tuinen van de beroemde tuinarchitect Zocher, de gebouwen op het landgoed (ook de prieeltjes!en de prachtige oude bomen aan de Elswoutslaan zijn hierdoor beschermd. Publieke Werken zal nu snel komen met een Onderhoudsplan voor de eeuwenoude bomen en wij hopen dat er nu een reden temeer bestaat om een uitrit aan de Elswoutslaan af te keuren. J. S1uijter-Uyterhoeven Het vervolgverhaal over de herbouw van het prieeltje Elswout neemt binnenkort een einde. De noeste werkers van het Bovenwegkwartier bouwden de afgelopen winter, het voorjaar en de laatste maanden onverdroten verder. Medewerkers van Staatsbosbeheer konden het niet laten nu en dan een stevig handje te helpen. Zoals bekend zorgde de Firma van Luyken met een ferme gift voor een financiële onbezorgdheid. Op 26 October a.s. hoopt het Bestuur van Ons Bloemendaal de her bouwde Hermitage over te dragen aan Staatsbosbeheer, de uitste kende beheerder van Elswout. LBi enfai t Begeleid door de klanken van de Koninklijke Luchtmachtkape1 hees Burgemeester Weekhout op Dinsdagmiddag 3 september j.l. de vlag op de hoek van de Bloemendaalseweg - Zomerzorger1aan Hiermee was de opening van de gerenoveerde winkelstraat een feit. Zelfs de zon liet niet verstek gaan toen de Burgemeester en Wethouders per koets richting Dorpshuis vertrokken, waar het ver volg van de feestelijkheden plaatsvond. De winkeliersvereniging gaf aldaar nog een verslag van de voor bereidingen en uitvoering, die veel tijd hebben gevergd, maar die nu tot een zeer bevredigend resultaat hebben geleid. Het heeft de winkeliers aangezet tot renovaties en de dorpssfeer is erdoor vergroot. Wij, als Ons Bloemendaal, hopen alleen dat er in de toekomst nog bomen geplant zullen worden, naast de al geplande boom bij het postkantoor. Een rijtje lei-linden zou zeker niet misstaan! J. Sluijter-Uyterhoeven 3

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 22