KAART VAN NAUTZ IN MEMORIAM Wij maken U erop attent dat wij nog exemplaren van de kaart van Nautz voorradig hebben. Deze prachtige topografische kaart van Kennemerland uit 1836 in samenwerking met de jubilerende drukkerij Amicitia tot stand gekomen, kunt U, ten behoeve van ons Restauratiefonds, bij ons kopen voor f. 50, De kaart is gedrukt op Van Gelder kwaliteitspapier op het oor spronkelijke formaat van 60 x 90 cm. In ons vorige nummer kunt U uitgebreid lezen over de historische achtergronden en de persoon Nautz, een onderzoek wat Bert Sliggers deed. 9e jaargang nr. 2) De kaart is verkrijgbaar bij: Mevr. W. van Trotsenburg-Muyrers Clematislaan 3, Aerdenhout, tel. 023 - 240751, en Mevr. J. S1agter-WieringaVrijburglaan 14, Overveen, tel. 023 - 263834. Ons oud bestuurslid Gerda Verberne is op 10 juli overleden. Een langdurige ziekte, die zij reeds lang voorzag, bracht haar leven tot een vroeg einde. Ons Bloemendaal kende Gerda reeds voordat zij tot het bestuur van onze Stichting toetrad. Al direct bij de start van het tijdschrift steunde zij ons enthousiast met haar bijzondere en aardige bijdra gen Wij herinneren ons levendig haar verhaal over de ijskelders in de gemeente zie jaargang 6, nr. 2). Zij leidde daarna het bestuur door struikgewas en onder lastig prikkeldraad door, op zoek naar alle ijskelders of de ruïnes daar van. Het was een tocht vol verrassingen. Precies zoals Gerda.het bestuur telkens verraste met nieuwe en ongewone initiatieven. Toen haar ziekte duidelijk werd, had zij nog diverse onderzoekingen op stapel staan. Het heeft niet meer mogen zijn. Als Bestuur van Ons Bloemendaal zijn we Gerda dankbaar voor haar enthousiasme en haar vriendschap. Vaarwel Gerda L. Bienfait. Het doel van de stichting is het bevorderen van de belangstelling en waardering voor en de kennis en het behoud van het erfgoed van historie, cultuur en natuur in Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Vogelenzang en overige delen van het grondgebied binnen de gemeentegrenzen van Bloemendaal (statuten van de Stichting "Ons Bloemendaal", artikel 2) Periodiek van de Stichting "Ons Bloemendaal", verschijnt tenminste viermaal per jaar en wordt kosteloos aan de contribuanten toegezonden. 4

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 23