ONS INDUSTRIEEL ERFGOED 5. Het geldende bestemmingsplan staat de aanleg van een uitrit niet toe. 6. De uitrit is verkeerstechnisch gezien niet ideaal te noemen. Tenslotte komt Ged. Staten met een reëel alternatief voor de ge projecteerde uitrit: De Directeur Landelijke Gebieden en Kwaliteitszorg in Noord-Holland en de Zuidelijke IJsselmeerpolders heeft nl. per brief laten weten dat Staatsbosbeheer bereid is de noordelijke grenssloot van het weiland van Elswout te verleggen, indien daardoor bereikt kan wor den dat het tennispark aldaar geen uitweg voor auto's naar de Els- woutslaan krijgt. Ged. Staten is het hiermee eens en noemt enkele gunstige aspecten hieraan verbonden: ade Elswoutslaan wordt niet belast met een uitrit, b. een Haarlems tennispark wordt ontsloten op Haarlems grondgebied, c. Zij achten het Ramp 1aankwartier in staat het verkeer te verwer ken, d. de ontsluiting richting Ramplaan is landschappelijk acceptabel. Ged. Staten zijn zich bewust dat een dergelijk alternatief niet zonder financiële inspanningen zal kunnen geschieden en is bereid in beginsel een bijdrage te verlenen in de meerkosten. - x - Hoewel wij begrip kunnen opbrengen voor de bezwaren van de bewo ners van het Ramplaankwartier die niet zo blij zijn met deze beslissing, zijn zij als Stichting Ons Bloemendaal blij met dit besluit en vinden het verheugend dat ook Ged. Staten van het be lang van het behoud van de Elswoutslaan doordrongen zijn, zich de gewijzigde situatie heeft gerealiseerd en positief zijn ingegaan op het tot nu toe niet voldoende onderzochte alternatief: het verleggen van de sloot. Onze moeite en inspanning tot behoud hiervan is niet tevergeefs geweest We zien eventuele beroepsprocedures bij de Kroon vol vertrouwen tegemoet JSU Zoals in onze vorige uitgave reeds gemeld is er een werkgroep ingesteld om ons industriële erfgoed te inventariseren. Deze inventarisaties moeten een bijdrage leveren aan een landelijk onderzoek naar onze industriële geschiedenis. In verband met toekomstige publikaties in dit periodiek vragen wij eenieder die interessant fotomateriaal heeft (zoals electri- citeit en waterbedrijf, vervoer, bo11 encu1 tuurmaar ook klein schalige ambachtelijke ondernemingen; in het verleden en heden, in onze Bloemendaalse regio) kontakt op te nemen met Mevr. H. Slagter-Wieringatel. 263834. 11

Ons Bloemendaal | 1985 | | pagina 12